ABC Design Salsa 4 Air vs. Neonato Puro - jaký kombinovný kočárek do 25 tis.: pohodlný, ovladatelný, do města i lehčího terénu

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den přeji,

očekáváme holčičku tuto zimu (přelom listopad/prosinec). Jako asi 90 % lidí se trochu ztrácíme v nabídce kočárků. Samozřejmě jsem četl i zde spoustu vláken, nějaké věci se mi potvrdily, nějaké naopak. Jelikož má i každý jiné požadavky (i když ty základní jsou asi totožné), tak jsem si dovolil poslat nový dotaz. Zde požadavky a pár informací a očekávání.

Kombinovaný kočárek - 2- či 3-kombinace. Cena do 25 tisíc Kč. Já měřím 185 cm, přítelkyně 165 cm. Využití bude převážně ve městě po zpevněných cestách (samozřejmě nerovných), ale i v terénu (polní, lesní cesty, štěrk atd). Nepůjde ale o žádný extrémní terén. Dále i samozřejmě častější převoz autem. Hledáme pohodlný kočárek pro miminko (dostatečně velký sporťák + korba na zimu). Ideálně lehčí a skladný. Samozřejmě asi budeme muset najít kompromis. Lehčí kočárek je ale určitě důležitější než skladnost. Dále nadprůměrná ovladatelnost, jednoduchost provedení/skládání, bytelnost, dobře odpružený čtyřkolák. Sportovní sezení i proti směru jízdy (+ do úplného lehu). Větší stříška by byla určitě fajn.

Vyloučili jsme Bugaboo Fox 2 kvůli ceně. Přítelkyni se hodně líbí Joolz Day+, ale i ten je mimo cenovou hranici a myslím si, že jsou lepší kočárky (poměr cena/výkon). Dále jsme z jistých důvodů vyloučili Britax GoBig2 a Britax Smile III. Po prohlédnutí byl Easywalker Harvey 2 All Terrain Peak také vyřazen. Za mě to byl favorit z mnoha důvodů, ale té menší korby i sporťáku a malé výšky se trochu bojíme. Přítelkyni se také líbí značka Tudore, ale na mě působí hrozně mohutně, těžce, a odkládací prostor pod kočárkem je podle mě problém.

Aktuálně jsme to zúžili na dva kočárky:

ABC Design Salsa 4 Air - poměr cena/výkon mi přijde super. Je trochu větší, ale skladnost relativně ok. Pravda, není z nejlehčích, ale tím, jak je stavěný, působí celkem lehce. Pokud by byl i v jiných barvách (nějaká pastelová modrá/zelená), asi bychom ho vzali. Tedy ten omezený výběr barevných kombinací nám trochu dělá problém.

Neonato Puro Urban City/Urban - zatím jsme bohužel neměli možnost vidět. Bál bych se zase menšího úložného prostoru. Je ale lehčí, design super. Zde moc diskuzí ohledně této značky není, takže by mohlo být zajímavé i pro ostatní.

Mockrát díky za pomoc s výběrem a za tip na co si v případě Neonato dát pozor, až ho uvidíme. Pokud by byla za Vás jiná ideální volba na základě výše uvedeného, ocením radu.

Ještě jednou pozdravuji!

Začnu linkou na předešlou otázku, na kterou tato navazuje: https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Za mě je to v této otázce relativně jasné, a tedy: Neonato Puro Urban

Neonato Puro

a ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4

jsou váhově podobné kočárky, oba pod 12 kg, což je hezké, a oba praktické z nějaké stránky. U Puro by to byl jako originální, stylový design, tak prostorná korba, plus velká kola. Nevýhodu tam ale vidím v neskladnosti - za mě není skladný vůbec, a kromě toho, košík je prakticky neexistující (nepoužitelný skoro na nic) plus sporťák mělčí a s menší stříškou. Proto inklinuji o dost více k ABCčku, i když tedy je to již větší kočárek (není ale neskladnejší od Pura) - měkkoučké odpružení, velikánský koš i stříšky na obou nástavbách, a celková prostornost u korbičky i sedáku jsou opravdu top, hlavně v poměru k ceně. Jízdně je taky dobrý, i když se sedátkem v protisměru je to o trošku slabší (ale stále fajn). Pokud záleží na stylu, Puro může být, ale z praktického hlediska je za mě vítěz oproti ABC Design-u. Dostat ho přeci i v pastelových edicích (modrá je ice blue - např. https://www.slune-cz.cz/kocarek-abc-design-set-...) a (bohužel dražších) fashion edicích.

A stále doporučuji zvážit ten zmíněný Gesslein S4 Air - opravdu je blízký kočárkům Joolz, ale přitom je lehčí a skladnější, a s některými plusy, co ani Joolzy nemají.

Gesslein S4 Air+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.