Kočárek vhodný do terénu, jaký byste doporučili?

tinulla123
19. čer 2016

Ahojky, prosím vás, jaký byste mi doporučili kočárek vhodný do terénu, tak aby když pojedu lesní cestou, abych z miminka nevytřepala duši. Líbí se mi kombinace Britax b motion 4, ale obávám se, že s těmi malými kolečky vepředu to nebude v terénu pro mimčo pohodlné. Chtěla bych, aby byl odpružený, aby to bylo poznat a šlo trošku houpat, což jsem vyčetla, že u toho Britaxu moc nejde. Chci čtyřkolku a cenově bych se chtěla vejít za dvojkombinaci tak do 13 tisíc. Taky by bylo fajn, aby neměl zrovna malou korbu, protože s malým budu jezdit v zimě s fusakem. Taky by se mi líbilo, kdyby šlo sporťák otočit po i proti směru jízdy, ale to bych asi byla schopná oželet. Vím, že tyto moje požadavky splňují polské kočárky, třeba Dorjan smart je dost dobře odpružený, líbil se mi i Baby design lupo comfort, ale dle d-testu nevyšel dobře a moc se mi do poláků nechce, nějak zatím asi v ně nemám úplně důvěru. Díky za tipy... 🙂

gracinka7
19. čer 2016

Mám baby design dotty a je perfektní. Zvládne jakýkoli terén. Na blogu mám album, tak se koukni.

alicam
19. čer 2016

Do terénu by som už s kočíkom nešla, šátek je najlepší... http://www.satkomanie.cz/cs/ 🙂

slunina
19. čer 2016

Mám český Patron apollon alux a nejednou jsme s ním houbařili. Přejede i kořeny, je krásně prostorný, má 4 nafukovací kola, výškově nastavitelnou rukojeť, přendavací po směru i proti směru(jen se rukojeť vycvakne na obou stranách a zacvakne na druhé). Jsem s ním velmi spokojená. Má jednu z největších korbiček, co jsem viděla. Jen je těžší váhy, ale to ty pevné terénní konstukce jsou.

terinda
19. čer 2016

Mám concord wanderer a je super, odpružený, nedrncá a terén zvládá dobře 😉

pecora
19. čer 2016

@tinulla123 jestli chces kocarek do terenu tak ten Britax ne. Ja ho mam, nechtela jsem jako ty polaka a ani moc drahy kocarek. No nakonec jsem s nim byla tak nespokojena ze jsme koupili Hartan a ten je super. Je sice drazsi ale stalo to za to. Staci sportak + lozna taska. Je prostorny, ma prehazovaci rukojed nebo nastavbu (dle typu), teren neni vubec problem, krasne pruzi. Proste super kocar 😉

tinulla123
autor
20. čer 2016

Ten patron nemá aretovací kolečka vepředu že, se mi moc ani nelíbí ☹ ale jak to tak vidím, tak asi buď vyzkouším polský kočárek nebo si holt budu muset připlatit... Ten Britax se mi hrozně líbí, ale asi to budu muset oželet, díky za tipy... 🙂

lucyp13
20. čer 2016

Já si myslím že do lesa je stejne lepší nosit...malokteremu diteti je pohodlne hopsat přes koreny...jinka my máme jane crosswalk a je super,do terénu jak delany,je lehky,skladny.super..cena cca 18 tis.

konekokira
20. čer 2016

Baby world, máme dvojkombinaci do 10 tisíc

veronikajanova
20. čer 2016

já mám kočárek Jedo a spňuje tvé požadavky

andysek2512
20. čer 2016

@tinulla123 ahojky mam firkon vesta swing, do terénu naprosto super, krásné houpe, korbu. Sporťák i vajíčko můžeš otočit po i proti směru..... A má velikou korbu 80 cm🙂)) jezdíme hodně po louce, na horách na výlety a projedem fakt všude🙂))

petma112
20. čer 2016

Mám TFK Joggster X4 a jsem nadmíru spokojená.. Teda hlavně náš Adámek 🙂

zoyka
20. čer 2016

Zásada do terénu jsou kola napevno. My jsme byli spokojení s Hartan Topline X. Dávali jsme i kameny a kořeny v horách. Navíc má otočnou rukojeť, takže Ti dítě nikdy nejede hlavou dolů nebo proti slunci. Nosívali jsme pro jistotu na náročnější výlety Manducu a zámek na kolo pro případ nějakých strmějších cest na rozhledny a podobně, ale skoro nikde jsme tu Manducu nakonec nepotřebovali 🙂

stefikat
20. čer 2016

Já mám Gesslein F6 a jsem nadmíru spokojená. Ale je dražší, než píšeš. zato má přehazovací rukojeť i otočné sezení. Přední kola jsou vyměnitelná - menší otočné do města a do terénu pevná přední náprava s velkými koly(v základu má model F10). Hledala jsem prakticky to samé co zakladatelka, ale nakonec jsem si trochu připlatila - natrefila jsem na vystavený model i s vložnou taškou za 16 tis.
Hodně štěstí při výběru 🙂

slunina
21. čer 2016

@tinulla123 aretovací? Vždyť nejsou zatáčecí. A aby se dalo jet do terénu, chce to stabilitu a ne krám, co se bude rozjíždět na všechny strany. Aretovací máme na golfkách a v terénu je to pěkná blbost. Nerovností se pak vytáčí každé jinam a stejně se musí zaaretovat napevno.

psya
21. čer 2016

Mountain buggy

verusche
21. čer 2016

Tfk jogger.
Nejlepší hodnocení, duralová konstrukce, veliký vnitřek.
Byla jsem ho zkoušet a je vážně super lehký. Krásně se s ním manipuluje i jednou rukou.
Veliký košík, trojkolka s aretací předního kola.

tinulla123
autor
21. čer 2016

@slunina Já právě chci zatáčecí kola s aretací. Bydlíme ve městě a myslím si, že ty otočná přední kola jsou ve městě pohodlnější a líp se s ními zatáčí... Neplánujem jezdit po horách, jen po spíše lehce upravených lesních cestách a jen sem tam nějaký neupravený, tak chci aby to s tím prckem tak moc netřepalo a aby to něco vydrželo. No uvidíme, pro co se nakonec rozhodnem...

slunina
21. čer 2016

@tinulla123 Nejlepší je si to někde přímo osahat. Mnohdy to na fotce vypadá dobře a na živo je to rozviklaný šunt.

jirinka1989
21. čer 2016

My máme jané slalom pro - je skvělý, teď už budeme pořizovat jen golfečky základní, tak ho plánuji prodat. Za mě nejlepší kočár co jsem mohla vyzkoušet (měli jsme baby design sprint, x landery, dorjan cross a dorjan sport)

slunina
21. čer 2016

@tinulla123 Já jsem neslevila z výškově nastavitelné rukojeti, manžel je vysoký. A taky přendavací po a proti směru, mnohdy je přendavací korba a ne rukojeť. A to za jízdy neuděláte tak lehce.

jirinka1989
21. čer 2016

Ještě co vím, tak si lidi chválí ten valco snap - mě vadilo, že malému visí nohy ve vzduchu že to nemá polohování pro nožky a nemá si je kde opřít tudíž mu to zatěžuje tělíčko. Jinak je krásný