Kombinovaný kočárek do terénu (polní, vesnické cesty), nižší maminka. Jaký doporučíte?

Zodpovězené
25. zář 2020

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem. Rádi bychom kombinovaný kočár vhodný do terénu. Bydlíme na vesnici a plánujeme procházky po polních cestách atd.

Sporťák bych ráda po i proti směru jízdy, s úplným lehem. Miminko se narodí začátkem ledna, korba tedy nemusí být moc velká. Měřím pouze necelých 160 cm, takže bych měla zohlednit i výšku. Vzhledově se nám líbilo Tutis Uno nebo Moon Nuova 2020. Přítel byl zase nejvíc nadšený z Thule Urban Glide 2 - ten je na mě vzhledově hodně sportovní a sporťák mi přijde spíše pro starší děti. Co nás naopak zklamalo byl Britax Smile III, Stokke Trailz a mnoho dalších, které se při prvních pohybech hned rozdrncaly.

Předem děkuji za radu.

Ahoj!

Je pravda, že sportovní část Thule Urban Glide 2 je opravdu sportovní, dost dlouhá, a skutečně spíše vhodnější pro starší děti. Jízdně by také vyhovoval, ale více praktických stránek tohto modelu kočárku ho podle mě předurčuje na roli sporťáku pro starší dítě, a ne tak moc do pozice kombinace (pouze černá, jednoduchá korba, příliš velké - fakt prostorné sedadlo bez polohování opěrky nohou - a neotočné)...

Thule Urban Glide 2

Při požadavku pevnosti do terénu, otočného sedadla, a klidně i té pohodlné korby pro miminko bych se já osobně dívala na značku Emmaljunga, která je ještě i z těch nižších (zejména v NXT60 F linii).

Kromě toho bych jednoznačně řešila i něco jako TFK Joggster Trail 2,

TFK Joggster Trail 2

což sportovním duchem plus kvalitou a jízdními vlastnostmi i na terénu potěší i tvého muže, plus má fakt prostorný /neotočný/ sedák, co vydrží, ale zároveň nabízí možnost hluboké korby Multi X, kterou víš na to dočasné přechodné období předělat na otočný sedák menších rozměrů. Za mě jedna z top věcí, co si na takové používání můžete zajistit, a design, i když vím, že na něm záleží, bych v tomto případě podřídila funkčnosti.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.