Který skladný kočárek je vhodný do terénu i do města?

Zodpovězené
13. říj 2022

Ahoj,

už déle hledám kočárek (dvojkombinace nebo trojkombinace), který by vyhovoval mým požadavkům. Miminko se nám má narodit v lednu.

Dívala jsem se na různé kočárky a vím, že dokonalý kočárek asi nenajdu. Potřebuji, aby splňoval většinu těchto bodů:

  • s manželem hodně cestujeme, musí být co nejvíce skladný (sportovní část lze snadno složit s podvozkem),
  • vhodný i do menšího terénu i do města,
  • dobře odpružený,
  • měla jsem kočárek s pěnovými koly a všechno se mi do nich zapichovalo, takže preferuji kola, která jsou pogumovaná nebo něco jako nafukovací - bezúdržbová,
  • aby byla sportovní část nekorýtkového typu a prostorná,
  • co se týká stříšek: na hluboké korbě i sportovní části bych chtěla velkou stříšku, která by měla dobré odvětrání, ale zároveň aby ​​bylo toto odvětrání na rozšíření i nějak překryté nebo regulovatelné,
  • preferuji velkou hlubokou korbu, která je vhodná i do zimy a má i dobré odvětrání během letních měsíců,
  • hledám kočárek pro vyšší (manžel 185 cm a já 172 cm).

Dívala jsem se na kočárky jako Venicci Tinum, ABC Design Salsa 4 Air, Easywalker Rudey, Tutis Viva.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

pokud chceš kočárek který má všechno, tak si prohlédni kočárkovou novinku Easywalker Jimmey. Jeho srovnání s Easywalker Harvey3, který je také výbornou volbou, najdeš zde:

Připínám i další moji nedávno zodpovězenou podobnou otázku, ve které zmiňuji a popisuji kočárky Venicci Tinum 2.0, Nuna Mixx Next nebo Baby Jogger City Sights. Každý z nich Ti dokonale sedne.

ABC Design Salsa 4 Air má prostorné sedadlo, které můžeš otáčet a polohovat v obou směrech až do klasického rovného lehu, včetně opěrky nožiček. Prodává se v kombinaci se skládací hlubokou korbou, která má nově (rok 2022) na přední straně panoramatické ventilační okénko – pro lepší cirkulaci vzduchu během letních dnů. Přibyla i nová paměťová funkce, která umožňuje uvolnit každou stranu vaničky samostatně, díky čemuž můžeš mít neustále jednu ruku na madle pro přenášení. Hluboké korby druhé generace (2023) mají možnost polohování. Stříšku na hluboké i na sportovní nástavbě lze rozepnutím prodloužit o panel s větracím okénkem.

A v této otázce zmiňuji model Tutis Viva4 a doporučuji i další kočárky, které splňují Tvé požadavky:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka