Který skladný, lehký a pevný kočárek je vhodný i do terénu?

Zodpovězené
25. kvě 2022

Ahoj,

sháním skladný, lehký a pevný kočárek. Musí být vhodný i do terénu – les, túra a za dobrou cenu.

Jaký kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

záleží na tom, jak moc náročný bude terén, ve kterém se budeš pohybovat. Kočárky, které jsou určené do terénu, tak nejsou lehké a ani moc skladné.

Doporučuji například Baby Jogger City Mini GT2, který má 10,4 kg, rychle se skládá, a i když má malá kola, tak toho projede dost. Oceníš u něj i velmi prostorné sezení, ve kterém bude mít dostatečné pohodlí i větší dítě.

Pokud Tě zaujal, tak koukni na naši video recenzi:

Podobným typem je Thule Spring.

Vzájemné rozdíly jsem popsala v této otázce z poradny.

Celkem lehký je i Bumbleride Indie, ale nevýhodou je jeho horší dostupnost.

Velmi dobrou variantou může být TFK Dot 2. Má 8,2 kg hmotnost a super skladnost. Díky kvalitním gumovým kolům se vzduchovými komorami a dobrým odpružením, zvládne i horší terén.

A doporučím i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který sice nemá odpružení, ale nafukovací kola mu jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují. Také patří k těm lehčím kočárkům (8,4 kg).

Pokud by Ti nevadila vyšší hmotnost (11,5 kg), tak to může být i Petite&Mars Street+ Air, který má velká nafukovací kola a projede i terénem.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie