Který sportovní kočárek do 7 500 Kč má dlouhou ložnou plochu a je vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
10. kvě 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro vyšší rodiče. Dítě má 9 měsíců a je dlouhý.

Požadavky:

  • nafukovací kola,
  • větší stříška,
  • větší plocha na spinkání,
  • otočný,
  • do 7 500 Kč.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

pokud bys netrvala na otočnosti, tak se podívej na tuto otázku z poradny. Najdeš v ní tipy na kočárky, které bych doporučila i Tobě.

Otočné kočárky bývají bohužel méně prostorné a i dražší, tak bych se zaměřila na bazarové modely. Jedním z nich je například Valco Baby Snap Ultra Sport nebo Valco Baby Snap Ultra Trend, ke kterému se dají dokoupit nafukovací kola. Patří k nejlehčím otočným kočárkům a je dostatečně prostorný.

Dále doporučuji Britax Smile III, který se dá sehnat na bazaru za dobré peníze.

Dobrou volbou může být i X-Lander X-Pulse (2021), který má zadní kola nafukovací. Má 12 kg a oproti staršímu modelu má zvětšené rozměry sedáku a stříšku má umístěnou výše, aby i větší dítě mělo dostatek místa nad hlavou. Dále pak má i lepší tlumení předních koleček a měkčí odpružení. Nechybí mu prostorný košík, který se dá zvětšit, nastavitelná rukojeť a prodloužená stříška s ventilačním okénkem. Sportovní sedák se dá složit v jednom kuse spolu s konstrukcí. Nevýhodou je nižší nosnost (15 kg), ale pro menší dítě bude dostatečná.

Nebo to může být i X-lander X-Move, ale má tedy také nižší nosnost a je už poměrně těžký.

Dále mě napadá i Joie Versatrax, který by se dal sehnat za tuto cenu i nový, ale nemá nafukovací kola.

Nafukovací kola nemá též Mamas&Papas Ocarro, ale za to nabídne jedno z nejprostornějších otočných sezení. Na bazaru se dá navíc sehnat za super cenu.

To samé nabízí i model Baby Jogger City Premier.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie