Který sportovní kočárek je polohovatelný do lehu, je odpružený a vydrží dlouho?

Zodpovězené
5. bře 2022

Ahoj,

hledáme sportovní kočárek pro skoro 7měsíčního synka. Momentálně máme trojkombinaci Britax B-Motion, ale nevyhovuje mi.

Požadavky:

  • ideálně polohovatelný do lehu,
  • polohovatelná i opěrka na nožky (to je pro mě dost důležité),
  • nafukovací/gelová/pěnová kola, ne plastová,
  • měl by mít dobré odpružení, protože ráda chodím do lesa a k rodičům na vesnici,
  • prodlouženou střechu,
  • máme malý výtah, takže něco skladnějšího a lehčího,
  • chtěli bychom ho na déle, cca do 2,5 roku, abychom už nemuseli kupovat golfáč,
  • nechceme trojkolku (nevejde se do výtahu),
  • jsme oba nízcí,
  • cena tak do 2 500 Kč (+-),
  • nebráníme se ani koupi kočárku z bazaru.

Který kočárek splňuje naše požadavky?

Děkuji

Ahoj,

škoda, že nepíšeš, proč nejsi s Britaxem spokojená, dost by mi to ve výběru pomohlo.

Rozpočet je nízký, ale koukni například na bazarový kočárek Petite&Mars Street+ Air. Je prostorný, takže bude určitě stačit do konce kočárkování (pokud Ti nebude vadit jeho hmotnost). Má nafukovací kola a celkem fajn odpružení, takže nerovnosti projede bez problému, nicméně terénní kočárek to není 🙂.
Hmotnost má lehce přes 11 kg, takže je spíše těžší, ale to budou skoro všechny kočárky, pokud chceš dobré jízdní vlastnosti a větší rozměry.

Dále doporučuji Zopa Cyrrus Air, který splňuje také vše, včetně odpružení, nafukovacích kol a dostatečných rozměrů.

Tvým požadavkům vyhovuje i Concord Wanderer, ale má jen 15kg nosnost, což nemusí pro 2leté dítě stačit.

Dalším může být i Lionelo Bell, který má také nafukovací kola, ale nemá odpružení, takže bude v terénu trochu těžší. To samé je například i Valco Baby Snap 4 Sport. Oba jsou dostatečně prostorné a mají prodlouženou stříšku, možnost úplného lehu a polohování nohou. Valco se svými 7,6 kg patří mezi ty nejlehčí kočárky.

Koukni i na Recaro Citylife, který patří také k těm prostornějším kočárkům. Najdeš u něj i nastavitelnou rukojeť, prostorný košík, lehké skládání, úplný leh i polohovací opěrku nohou. Hmotnost má 10,2 kg a potěší bezúdržbovými koly, plněnými pěnou a odpružením.

Já osobně bych šla do Petite&Mars Street Air, který mi přijde k Tvým požadavkům nejvodnější. Případně ani Zopa Cyrrus Air nebude špatnou volbou, ale není tak prostorný jako Street.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie