Který sportovní kočárek je vhodný do terénu i města?

Zodpovězené
14. srp 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 2letého syna o výšce 85 cm a váze 14 kg. Máme Joolz Geo2, který už moc nevyužíváme. A ještě máme Cybex Balios S, který nám vyhovoval. Nyní je už synovi nepohodlný.

Naše požadavky:

  • skladný do auta,
  • musí zvládnout i horší terén,
  • vyšší nosnost,
  • prodloužená stříška,
  • prostorný,
  • snadno ovladatelný,
  • skladný,
  • otočný v obou směrech.

Líbí se mi Zopa Move Cross.

Bude vhodný pro 2leté dítě?

Z bazaru jsem se dívala na Britax B-Motion 4 Plus.

Děkuji

Ahoj,

bazarový model Britax B-Motion 4 Plus je podobný kvalitnějšímu a populárnímu modelu Baby Jogger City Mini GT2. Přečti si odpověď, kterou Ti sem připínám. Popisuji v ní podobné modely, které jsou vhodné do Tebou zmiňovaného terénu:

Model jako je Zopa Move Cross bych pro 2leté dítě už nekupovala, i když je to perfektní kočárek.

Spíš se dívej po lehčích a skladnějších kočárcích, například Bugaboo Bee 6 nebo předchůdce Bugaboo Bee 5. Mají dvojité odpružení kol z tvrzené gumy a jednoruční ovládání, které je TOP. Bee 6 má 22 kg nosnost sportovního sedáku a zádovou opěrku o výšce 50 cm. To jej předurčuje k použití i pro větší dítě. A to nemluvím o polohování zádové opěrky do úplného 180stupňového lehu a zároveň maminkami vyhledávané funkcí kolmého 90stupňového sedu.

Holt žádný kočárek nemá všechno! Ani jeden, není na 100% dokonalý. Vždy je třeba udělat menší, nebo větší ústupek.

Osobně Ti spíše radím i neotočné modely, například Thule Spring nebo již zmiňovaný Baby Jogger City Mini GT2. Ty využiješ až do konce kočárkovacího období.

Nebo pak sportovní kočárek Easywalker Jackey, který je hybridem k využití městě, na výlety a také na dovolené. Nebo jeho o něco větší bratrský model s většími koly Easywalker Jackey XL.

Pokud něco cenově dostupnějšího, tak si prohlédni Petite&Mars Cross, Avova City Ranger, MoMi Estelle Dakar, který je Jackey XL velmi podobný. Nebo ještě novinku Joie Parcel (TM). Všechny kočárky jsou sportovní a zároveň i cestovní. Nabízejí možnost skoro úplného lehu v prostorných sedadlech, která mají zároveň i vyšší 22kg nosnost. Určitě je využiješ až do konce kočárkovacího období.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka