Kunert Libero - pro zimní dítě? Bude šíře korby 34 cm stačit?

Zodpovězené
12. srp 2019

Zdravím,

hrozně se nám líbí tento kočárek, nicméně čekáme dítě v prosinci a mám obavy z rozměrů hluboké korbičky. Přece jen, šíře 34 cm, bude stačit? Zase beru v potaz celkovou váhu kočárku, protože je opravdu lehký a myslím, že do sněhu (pokud nějaký bude) je lepší mít něco lehčího než "krávu", se kterou se budu muset dřít. Navíc jsem menší postavy a výškově by byl ideální.

Takže mě spíš děsí jen, jestli se mi tam prcek vleze šířkově, nebo jestli raději zvolit širší model kvůli fusaku, dece apod.

Díky za odpověď.

Ahoj!

Tak, Kunert Libero.

Kunert Libero

No, s 13 kg za mě nejde o lehký kočárek - ale tedy je absolutně pravda, že v této kategorii (cenově dostupný, robustnější kombinovaný kočárek polské produkce) jde o celkem fajn váhu. Zkombinovaná s dobrými jízdními vlastnostmi dělá kočárek dobře ovladatelný i manipulovatelný. V podstatě váhu pocítíš jen při nakládání do auta / MHD, pokud to tedy plánuješ dělat. V takovém případě také vezmi v úvahu, že složený Libero zabere hodně místa.

Ke korbičce... Šířka hluboké korby 34 cm je podle mě naprosto dostačující a optimální. Širší matrace už moc nenajdeš - pokud, tak jen o minimum. Určitě bych se nebála, ani s fusakem - děťátko nepotřebuje mít 10 cm na všechny strany. Naopak, cítí se bezpečněji zavinuté, v omezeném prostoru. A ty ho budeš mít v prosinci, tedy bude v zimě opravdu malinkaté. Mě spíše na tomto modelu odrazuje sportovní část, která je podle mě vnitřním prostorem malá. Ale pokud chcete kočárek jen na začátek - hluboká korbička plus první měsíce sporťáku - je to absolutně ok.

A k tomu, pokud Ti ještě vyhovuje výškově ... nemáš co řešit 😉 Do toho!

Jen na inspiraci, podobným, ještě lehčím a o něco skladnějším modelem s lepší sportovní nástavbou by byl Kinderkraft Grande.

Kinderkraft Grande

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.