Kvalitní a bytelný sportovní kočárek se sezením po i proti směru jízdy, do 12 000

Zodpovězené
2. srp 2019

Ahoj Eli,

ráda bych si nechala doporučit sportovní kočárek. Dceři bude rok a chci jí koupit nový sporťák.

Kritéria mám:

  • možnost sezení miminka po i proti směru jízdy,
  • kolečka vhodná do terénu (celkově bytelnější kočárek, žádné chrastítko) - a jestli budou kolečka 3 nebo 4, na tom nezáleží,
  • vnitřní prostor kočárku co největší, aby nám vydržel co nejdéle (ideálně do 3 nebo 4 let),

a budu ho téměř denně skládat do auta, tak aby to bylo snadné 🙂

Cenově se musíme vejít max. tak do 12 tisíc. To myslím není málo peněz, chtěla bych za to opravdu kvalitní a bytelný kočárek, který by splňoval mé požadavky.

Těším se na odpověď a předem děkuji,
Radka

Ahoj!

První, který mě ještě před uvažováním o ceně napadl, byl Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

Je to bohužel o trochu dražší model, i když - dá se aktuálně sehnat v akci za 14 300 Kč (https://www.babyplace.cz/kocarek-emmaljunga-nxt...). Vím, je to o trochu víc (i když běžně je tento model ještě o pár tisíc dražší) - ale je to kočárek, co vydrží i více dětí, je i do terénu, opravdu prostorný i pro velké dítě, a určitě i později prodejný (takže část penízků se vrátí). Já osobně bych se při Tvých podmínkách určitě dívala na tuto značku - je vynikající... a to i v bazaru, pokud se Ti podaří najít.

V podobné částce seženeš i starší kolekci Britax Go, případně bazarové modely vyšších řad Go Next, Go Big. Skládají se jednoduše, ale nejsou po složení nejmenší (Emmaljunga je v tomto lepší - skladnější).

Britax Go

Britax Go Next

Britax Go Big

Skvělým a prostorným korýtkovým modelem, stále také trošku dražším (vždy je fajn podívat se i na kočárky z druhé ruky), by byl Baby Jogger City Versa GT.

Baby Jogger City Versa GT

No a k levnějším - ano, snažím se Ti vyhovět. ALE - pokud chceš nový, terénní (reálně terénní, co Ti i vydrží), a k tomu - prostorný a otočný, což jsou dvě těžko skloubitelné vlastnosti, je prostě nutné počítat s investicí. Je jich málo, a materiály pro takové případy musí být něco extra. Proto doporučuji se při cenovém stropu podívat i do bazaru ... u kvalitních modelů je i kočárek po jednom dítěti fajn. Nechci Ti moc doporučit jiné, i když existují - protože jsou buď málo kvalitní, nedostatečně terénní, nebo nedostatečně prostorné.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.