Kvalitní sporťák, univerzální do města i do terénu - tříkolka? Plus názor na sourozenecké modely?

Zodpovězené
17. čer 2020

Ahoj,

moje dítě má skoro 8 měsíců, jezdíme s Moon Nuova, ale už mi leze na nervy. S korbou ještě budiž, ale sporťák v nastavení proti směru má špatné těžiště a moc dobře se mi neovládá. Navíc často chodíme na procházky i po horších cestách - polní, kamenité cesty, lesy atd. a někde jsme měli problém projet. Šíleně drncá i na dlažebních kostkách, už se nám i trochu zkřivila konstrukce (skládáme do auta jen o víkendu).

Uvažuji proto nad koupí sporťáku, který bude univerzál a zvládne s přehledem město i horší terén, mohli bychom ho vzít s sebou třeba i na výlet na hory a nebudu mít strach, že se na horší cestě rozpadne nebo z dítěte vytřepe duši. Měl by být dobře odpružený, s kvalitní konstrukcí, dobře ovladatelný, stabilní, i s těžkým dítětem (malá měla v 7 m už cca 9,5 kg). Počítám s tím, že by byl jen posměrný a vzhledem k požadovaným vlastnostem nebude vážit 5 kg, ale mohl by být lehčí než naše Nuova (samozřejmě čím lehčí, tím líp). Nechci žádný hrkač typu Valco. Nejezdím MHD a do auta ho dává většinou manžel, takže na velikosti zas tak nesejde, ale měl by se dát snadno složit jako 1 kus. Dále bych uvítala, kdyby k němu šel později připojit skate a nebylo to pak pro mě nebo dítě hodně nepohodlné (chceme brzy druhé dítě).

Líbí se mi Thule Urban Glide 2, dívala jsem se i na Tebou často doporučovaný Baby Jogger City Elite. Můžeš mi případně doporučit i model jiné značky, nejspíš 3kolku? Cenově asi do těch 16 tisíc, za levnější bych se nezlobila (manžel mě asi zabije, až se dozví, že chci kupovat nový kočár 😀). Teď mají třeba ten City Elite starší model (2019) doprodej i kolem 11 tisíc, případně jsou bazarové.

Jaký je tam rozdíl oproti novému Elite 2? Stojí ten nový za to?

Už uvažuji i do budoucna nad sourozeneckým kočárem.

Jaký je tvůj názor na Thule Urban Glide 2 Double?

Za Bugaboo Donkey už by se mi nechtělo dát takový balík peněz a zase bych chtěla pak něco co zvládne i terén (proto asi odpadá Nuna Demi Grow, která se mi jinak líbila).

Díky, že jsi dočetla až sem a za Tvou radu 🙂.

Ahoj!

Thule Urban Glide 2

je pěkný a kvalitní kočárek, ale na mě, pokud je použití i opravdu městské, je to kočárek velmi dlouhý, bez polohování nožiček a celkově - překonává jej v takovém použití právě mnou doporučený a i tebou zmíněný Baby Jogger City Elite. Proto ti ho asi doporučím spíše. Co se Baby Jogger City Elite a Baby Jogger City Elite 2 týká,

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite 2

rozdíly jsou, ale až tak zásadní to není. Prvním je samozřejmě obnovený, modernější vzhled, a to i kol. Funkčně to ale hodně neudělá, tak se posunu. Sedák je zvětšený - ne zásadně, ale je, ale tím, že původní Elite ho má fakt prostorný, až tak to znovu nehodí. Celková funkčnost je trošku hladčeji fungujíc udělána, ale znovu, nic zásadního, a přidám i jednu negativní změnu. Tyčka na rukojeti u Elite dvojky zmizela, což znamená lety slabší pevnost.

Celkově, funkčnost nového modelu je prostě vylepšená, a to je vždy dobrou věcí - ale protože to je kvalitní funkční model i v původní verzi, já osobně bych ho v dobré ceně neváhala vzít i jednotkový. Dvojka je dobrá, ale levnější jednotka se vyplatí asi více. A úplně ok je ve skutečnosti také o něco menší Baby Jogger City Mini GT2, pokud by na váze a velikosti zavážilo dost. I s tím leccos projdeš.

Baby Jogger City Mini GT2

K sourozeneckým modelům - u Thule Urban Glide 2 Double mi trochu, tak jako u single verzi, vadí velikost. Dlouhý, širší kočárek, celkově dobrý spíše pro ty, co mají prostoru opravdu na rozdávání, doma i v autě.

Thule Urban Glide 2 Double

Bugaboo Donkey 2 mi přijde ovladatelnější v běžných denních situacích, ale je pravda, že je i drahý, i neskladný - no na druhou stranu, je dobře prodejný po dopoužívaní (jednodušší, než jakýkoli jiný double sourozenecký kočárek).

Bugaboo Donkey 2

Mimo nich bych dívala ještě na Mountain Buggy Duet V3 či MB + one, ale jsou to modely, které u nás velmi dostupné nejsou.

Mountain Buggy Duet V3

Mountain Buggy +one (Plus One)

TFK Twin Trail 2 si také umím představit.

Emmaljunga má skvělý Emmaljunga NXT90, který s duálním adaptérem dokážeš předělat i na sourozenecký model (a také novinku side-by-side Emmaljunga NXT Twin) - ale to jsou drahé, i když kvalitní modely do terénu (NXT90tky zkus možno kouknout v bazáru).

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT Twin Ergo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.