Lehký kočárek do města i terénu, který najdu na bazarech. Jakou známější značku doporučíte?

Zodpovězené
28. kvě 2020

Dobrý den,

čekám první dítě a v kočárcích se vůbec nevyznám, tak bych vás chtěla poprosit o radu.

Hledáme kočárek, který je vhodný do města (tzn. jízda MHD etc.), ale zároveň i do terénu, protože rádi chodíme na procházky do přírody, do lesa. Ideálně trojkombinace, může být i dvojkombinace, pokud by byla nějaká pro nás vhodnější.

Nejzásadnější věc je asi váha a skladnost, protože bydlíme v druhém patře bez výtahu a já jsem poměrně drobná (164 cm, ani ne 50 kg), takže bude potřeba kočárek neustále přenášet.

Vzhledem k tomu, že bychom kočárek rádi koupili z druhé ruky, tak cenu nového kočárku až tak neřešíme, ale chtělo by to asi nějakou známější značku, aby byl k nalezení na bazarech.

Děkuji za jakákoliv doporučení a přeji hezký den.

Iva

Ahoj!

Pokud budeš, taková drobná, kočárek denně nosit, a zároveň s ním cestovat i MHD, velmi doporučím raději kompromis s nějakým menším modelem, klidně terénním jen částečně, a později toto vykompenzovat lehčím neotočným modelem vhodným i na nerovnosti (něco jako Baby Jogger City mini GT2 pro starší, např. roční a více, děťátko). S korbou / otočným sporťákem bych absolutně dala důraz na váhu, protože Tě to neskutečně vyčerpá a po čase začne lézt řádně na nervy, tahat zátěž co je ještě i velká...

Baby Jogger City Mini GT2

Proto pořadím spíše lehčí modely, které jsou schopny projít i nerovný terén, ale které dokážeš zvládnout i jako drobnější maminka. Konkrétně bych se dívala po Jané Kendo, ten snad na bazárku najdeš.

Jané Kendo

Dále by to byl, z trochu větších, Baby Jogger City Versa GT nebo Baby Jogger City Versa Premier, kde váha není nejnižší, ale skladnost je supr a snadno se bude v ruce vynášet. A teoreticky by prošel i Joie Versatrax. Z dražších bazarových koukni na Emmaljunga NXT60, to je takový menší model...

Baby Jogger City Versa GT

Baby Jogger City Premier

Joie Versatrax

Emmaljunga NXT60 Ergo

Z nových levnějších, no váhově ok a relativně skladných viz. jednoznačně Espiro Only. Zvaž i neotočnou kombinaci Casualplay Loop Allroad, která jednoznačně vyhovuje i váhou, a ušetřilo by Ti to pozdější koupi neotočného modelu.

Espiro Only 2020

Casualplay LOOPi Allroad

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.