Moon Relaxx nebo Cybex Priam 3?

Zodpovězené
27. lis 2021

Dobrý den,

líbí se mi oba kočárky. Cybex Priam 3 je vysněný, ale mám 172 cm a zdá se mi, že sedí lépe ten Moon Relaxx. Nevím, jak se rozhodnout. Více se mi samozřejmě líbí Cybex, ale Moon se mi zdá úžasný v poměru cena a co vše dokáže...

Děkuji

Ahoj,

sama jsem spokojenou majitelkou Cybex Priam 3, měřím 170 cm a přijde mi akorát! 🙂 Ale musím uznat, že kočárek Moon Relaxx je pro něj opravdu velkým konkurentem. 🙂 A to především díky povedenému designu a příznivější ceně. V Tvém případě bych se zaměřila na model Edition, který má stejně jako Priam, větrací okénko v korbě, které je ideální hlavně pro letní miminka, protože v kočárku lépe cirkuluje vzduch. Rozdíl je i v kolech, které má nafukovací, zajímavé prošití na kožence a hlavně kvalitnější matraci, která je od známé značky Träumeland.
Levnější variantou je model Basic, který má obyčejnou matraci, gumová kola plněná pěnou a v korbě chybí okénko na větrání.
Srovnání obou modelů Moon jsem popsala v tomto článku.

Moon Relaxx Basic

Pokud jsi četla mojí recenzi na Cybex Priam, určitě sis všimla, co mi na něm nejvíce vadilo. Byla to právě krátká stříška, jak u sporťáku, tak i u korby a nekvalitní matrace. V tomto vede právě Moon Relaxx, protože stříška u korby se prodloužit dá a ve kvalitě matrací je podstatný rozdíl.

Na oba kočárky se pojďme podívat a vzájemně je porovnat.

Cybex Priam 3
Na trhu bys jen těžko našla většího fešáka. Priam je zkrátka designovka a zaujme hned na první pohled. Jeho hmotnost je 12,6 kg, nosnost pak 17 kg. Zádová opěrka má 54 cm, takže je delší a díky tomu je i ložná plocha výrazně delší - 97 cm.

Cybex Priam 3

Cybex Priam 3 je novou verzí již ikonického Priamu řady Cybex Platinum v ještě luxusnějším a multifunkčnějším provedení roku 2019. Originální konstrukce klade stále větší důraz na odpružení a výkon v terénu, přitom však nezapomíná na ultramoderní look se stylovými akcenty. Novinkou jsou také paměťová tlačítka odnímání nástavby. Roztažitelný, částečně uzavíratelný prostorný nákupní košík zůstal u trojky zachován. Kromě oblejšího designu a přidaných funkcí je jednou z velkých vylepšení i podstatně více možností personalizace.

Priam 3 si vyskládáš volbou barvy konstrukce (přidanými k černé Matt Black a chromově-černé Chrome with Black details byly i Rosegold a chromová s hnědými detaily Chrome with Brown details) a Seat Packu - barvy textilií sedadla, které se dají obměňovat. Kromě základní, jednobarevné kolekce jsou k dispozici také limitované Fashion edice a kolaborace, pre rok 2018 Koi Crystallized, Birds of Paradise, Rebellious, Space Rocket by Anna K a Scuderia Ferrari. Rok 2019 přinesl limitku české modelky Cybex by Karolina Kurkova.

Sedadlo kočárku je mimořádně polstrované a klasicky polohovatelné až do lehu - při sklápění se mírně posouvá a mění těžiště. Složit ho dokážeš, stejně pokud i u předchozího modelu, i nasazené na konstrukci. Novinkou je ještě delší stříška prodloužená přidaným kšiltem. Vleže, spolu s vložným hnízdem a zvýšeným nánožníkem tvoří sedadlo takzvaný Lite Cot - prostor podobný vaničce, vhodný již od narození. Je vhodným v případě, že máš například letní miminko nebo omezený prostor, takže klasickou vaničku nepotřebuješ. K dispozici je ale i Lux Carry Cot - extra komfortní hluboká vanička nového typu, která je kromě zaoblených tvarů a o 15% více prostoru vybavena i funkcemi Panorama View a Sky View. Znamená to, že zadní i vrchní část textilií dokážeš odebrat / odhrnout a umožňují tak proudění vzduchu, ale i výhled miminka, které se tak může na procházce spokojeně rozhlížet či "pást koníčky". Samozřejmostí je i možnost připojení autosedačky pomocí adaptérů.

Ke kočárku je v nabídce množství volitelných doplňků. Kromě klasických typu fusak zahrnují přídavný pultík anebo Priam skate - stupínek pro sourozence. Další z možností je výměna předních kol za terénní neotočná nebo za lyže, chceš kočárek využívat např. na horách v zimě. Na pláži zase oceníš možnost táhnout ho za sebou v "dvoukolovém" módu.

Moon Relaxx Edition
Svým povedeným vzhledem šlape Priamu na paty. Jedná se o velmi povedený kočárek. Jeho hmotnost je 11,5 kg a nosnost má 22 kg. Rozměry korby jsou stejné. Největší rozdíl je v rozměrech sportovní sedačky, zádovou opěrku má dlouhou 50 cm a celková ložná plocha je tak "jen" 83 cm. Hluboká korba je na výškových adaptérech a proto je položená výš, nemusíš se tak k dítěti tolik ohýbat. Stříška u sportovního sedáku se dá výškově nastavit, takže větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou.

Moon Relaxx Edition

Kočárek Moon RELAXX EDITION je je novinkou pro rok 2021. Jedná se o speciální řadu, která vyniká prostorným sportovním sedákem a velkou hlubokou korbou s ventilačním odepínacím okénkem a prémiovou matrací od značky Träumeland. Skládání kočárku je rychlé a velmi jednoduché. Luxusní dojem kočárku podtrhují jeho minimalistické linie, stylový design s prošívanými koženkovými potahy madla, kterou jsou zároveň veganské a příjemné na dotek. Textilní materiály jsou z vysoce kvalitního, extra silného materiálu, který je prodyšný a vhodný pro alergiky. Zároveň jsou i vodoodpudivé a odpuzují také nečistoty.

Systém CIRC AIR vytváří příjemnou klimatickou zónu pro miminko. Exkluzivní prodyšná matrace PREMIUM, značky Träumeland, se svislými větracími kanálky, v kombinaci s vodorovnými větracími kanálky ve dnu korbičky, poskytuje zdravou klimatizaci, přívod a cirkulaci kyslíku.

Sportovní sedák můžeš nastavit po i proti směru jízdy. Dále má polohovatelnou opěrku nohou i zad, až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku a UPF 50+ ochranu, u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit. Kola kočárku jsou nafukovací, poskytují tak maximální odpružení i při jízdě v terénu.

Moon Relaxx můžeš zakoupit i ve variantě
Basic, který má
gumová kola - plněná pěnou, o třídu horší matraci (pěnová) a u hluboké korby chybí větrací okénko. Koženková madla jsou hladká, bez prošití.

Ke kočárku můžeš dokoupit univerzální adaptér pro uchycení autosedačky (Maxi-Cosi, Cybex, Recaro, Be Safe), pláštěnku s reflexními prvky, přebalovací tašku, rolovací batoh, fusak a rukávník.

Oba kočárky mají stejně prostornou hlubokou korbu. Sportovní sedačky se dají sklopit téměř do vodorovné pozice a tak nabízí dítěti pohodlný prostor pro spánek. Skládá se velmi lehce a jednoduše, bez nutnosti secvaknutí sedačky z podvozku. Co se týče však odpružení a jízdních vlastností, Moon Relaxx Edition na tom bude rozhodně lépe, díky jeho nafukovacím kolům. Cybex Priamu 3 zase nahrává velikost sportovní sedačky, takže záleží na tom, čemu dáváš přednost.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie