Můžu používat starý kočárek, který je plně funkční, nebo musím koupit nový?

Zodpovězené
18. srp 2022

Zdravím,

mám dotaz ohledně kočárku. Máme starší typ, jedná se o trojkombinaci, ale značku bohužel nevím. Byl kupovaný po jednom dítěti (syn je ročník 2014). Můžu ho v klidu používat, když je zachovalý a plně funkční, nebo musím kupovat nový?
Známá má jeden po 4 dětech a nový nekupovala.

Děkuji

Ahoj,

to, že je kočárek starší neznamená, že ho nemůžeš používat. Tedy pokud Ti plně vyhovuje a je plně funkční. Zároveň je kvalita látky v pořádku, aby časem nezvětrala.

Určitě doporučuji na něm provést preventivní údržbu.

Pokud neobjevíš žádné známky poškození, které by bránily v bezpečném používání kočárku, tak nevidím důvod, proč bys neměla používat svůj starší kočárek.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka