Starší kvalitní kočárek nebo nový levný?

ajulinka91
18. led 2016

Dobrý večer, mám otázku ohledně kočárku. Mám možnost koupit kvalitní drahý kočárek po dvou dětech. Ale asi jako každá maminka, co čeká první mimčo, polemizuje s tím, že první kočár by měl být nový. Takže jsem ještě přemýšlela nad kočárkem typu Camarelo Malaga. Co myslíte, je lepší kvalitní ojetý kočár nebo levný nový? Díky

brunetka11
18. led 2016

Odpovím za sebe - koupili jsme kdysi Jané - paní mi i dodala fakturu, byl v záruční době - stál přes 25 tis., my ho koupili za 11 tis. - přežil obě děti, šel ještě o dům dál. Byl ve výborném stavu, paní používala prakticky jen autosedačku a párkrát boudičku, ve sporťáku jí dcerka nevydržela - podle stavu (zajeli jsme si pro něj osobě) jsem jí to i věřila.
Ušetřené peníze jsme raději použili na plavání a jiné věci, co bylo potřeba koupit.
Dítě to nepozná, ty se tím chlubit také nemusíš.
Do levných bych nešla - kvalitní můžeš přeprodat dál. Málokterý levný není následně problematický, na reklamace mají měsíc.

sara84
18. led 2016

Ja mam Jane slalom, kupovala jsem ho po 2 detech a odvozil uz jedno moje dalsi a ted i druheho. Tj 4. Dite a naprosto super. Lehky, skladny, dobre se ovlada a nrmenila bych. Ty camarela jsou krasne, ale kdyz si pojezdite s kvalitnim, nebudete chtit menit 🙂 to za me 🙂

marcicek84
18. led 2016

tak my jsme šli do nového, ale do Britaxe, po někom jsem fakt nechtěla...no z těch levných to Camarelo Malaga má ještě jakž takž recenze, asi bych šla do nového...

mandala
18. led 2016

V dnešní době se nechá sehnat pěkný kočár za poloviční cenu, někdy ani ne, takže pokud na něm nejsou nějaké okaté vady - jako např. šislá bouda - , koupila bych radši kvalitnější, ale z druhé ruky a předpokládám, že to nikdo ani nepozná. 😉

antoinet
18. led 2016

Já mám dva - nový levný hluboký (levný nemusí se rovnat nekvalitní, já jsem spokojená a přiznám se, že u miminka mi záleží na tom, že je hezký, dám si do něj kraječky a pochlubím se novým přírůstkem🙂, navíc miminko je lehoučké, takže kočár nedostává zabrat), sporťák mám bazarový, cena byla čtvrtinová, kvalita výborná, jen nějaké škrábance, což už tak neřeším, hlavně, že dobře jezdí.
Je to prostě otázka osobních preferencí.

krystalka
18. led 2016

@ajulinka91 - my jsme to měli ještě jinak.....naše kamarádka měla po synovi zachovalý kočárek, byl pěkný, nic mu nebylo, ačkoli byl z kategorie levných (Dorjan Cross Country).....přežil v pohodě jejího syna, pak našeho a ještě jsme ho prodali dál 🙂. Nové jsme kupovali potom akorát golfky.....jinak nevím, proč by kočárek pro miminko musel být nový....když je čistý a zachovalý....miminku je to jedno a maminka může ušetřené peníze investovat do jiných věcí....

blahova_andrea
18. led 2016

já bych koupila klidně použitý, ale hodně bych zvažovala jaký a od koho. jedině na osobní předání. fakt si ho prohlédnout, vyzkoušet, nechat si ukázat fígle a případné nedostatky na živo. já teda prodávala po dvou dětech kočár, který jsem kupovala nový, ale z těch levných a nebylo to na něm téměř znát, měla jsem štěstí, nikdy žádný defekt. noví majitelé si pro něj přijeli poměrně z daleka, s paní jsem komunikovala předtím i telefonicky, upozornila jsem ji, že kočárek přeci jen ježděný byl a na tom či tom už je to znát. nakonec odjížděli velmi spokojení a mile překvapení. prý, co jsem popisovala za vady, tak ani není vidět. že už toho objeli více a kolikrát se nestačili divit, co lidé vydávají za kočár v top stavu. takže za mě klidně levnější, klidně i ojetý, ale chce to pečlivě vybírat a mít i nějaké to štěstíčko 😉 pokud tu možnost máš od někoho známého, tak bych do toho šla. pokud víš, co je to za rodinu, jak se o kočár starali, kde ho parkovali, zda mají zvířata, jsou kuřáci atd...tak bych se nebála. miminku je opravdu úplně jedno v čem bude jezdit. takže je to jen o nastavení každé maminky a jejích možnostech

blanitta
18. led 2016

Já osobně bych už do polského kočáru nešla. Vystřídala jsem jich několik a jako žádný velký problém jsem zas neměla, ale co jsem si vyzkoušela lepší značku tak už bych neměnila. Ale fakt že záleží na každém co od kočárku vlastně očekává.

78marcela
18. led 2016

My jsme koupili pouzity a taky z tech levnejsich. Jeli jsme si pro nej osobne a daleko a vyplatilo se. Super stav, ted uz 5 mesicu jezdime a bez jakehokoliv problemu. Pani pred nami pouzivala 10 mesicu a jak ji dite sedelo, koupila si lehke skladaci golfky, takze pouzity jen tech 9-10 mesicu. Jem s koupi max spokojena. A s usetrenim penez ttaky😉

krystalka
18. led 2016

@blanitta - my jsme třeba s tím Dorjanem byli absolutně spokojení, syn byl v té hluboké verzi prakticky do roka a čtvrt, byl docela prostorný a pak jsme ho na krátkou dobu předělali na sporťák a pak už byl v golfkách....od necelých 2 let jsme kočárek používali už minimálně, skoro všude už chodil pěšky, ale do 2 let spal přes den jedině v kočárku 🙂....ale máme jedno dítě a další už jsme neplánovali, takže třeba bych v jiné situaci vybrala jiný.....ale na tu chvilku se nám v pohodě osvědčil, problém s ním nebyl nikdy žádný....

majvik
18. led 2016

kočárků máme nakonec shodou okolností víc, ale pro porovnání uvedu jenom dva - jeden jsme koupili jen tak na vožení kolem domu - z bazaru, kde paní ho měla na dvě své děti a předtím už odvozil dvě děti její známé takže naše mladší dcera je už šestým dítětem v tomto kočárku!!! Dokonalý není, barvy jsou vybledlejší, kolečka začínají chytat rez, ale pořád je dobře použitelný a schovávám ho pro další miminko🙂 Pak jsme si koupili jeden úplně nový. Ve sporťáku dcera jezdila pouze měsíc, protože se pořád vešla do hlubokého a potom přešla rovnou do sourozeneckého. Ten sporťák je i po měsíci ježdění pěkně ošoupaný... Takže za mě hlasuju pro bazarový a ještě doporučuju koupit jiný hluboký a jiný sporťák, protože dokonalá trojkombinace neexistuje!!!!😀

cattus
18. led 2016

koupila jsem použitý - a v podstatě na slepo. Mamka ho objevila u nich v bazaru, a protože jsme se o kočárku hodně bavily, věděla, co chci, takže mi poslala jeden den fotky k odsouhlasení a druhý den už měla kočár doma. Mám trojkombinaci od Izacco NewBuddy - čtyřkolka. Zatím není odzkoušený v praxi, ale doma jsem si s ním pohrála, odzkoušela co šlo na prostoru cca 2x3 metry a jsem spokojená. Původní cena včetně všechno možných doplňků jako beránkový fusak do hluboké korbičky, prodlužovací díl na fusak do sporťáku, pláštěnky na všechny tři varianty, rukávník a taška cca 18tis. Po jednom dítěti - nikde není odřený, vyšisovaný za 5900,- Za pár týdnů ho už čeká ostré jízdy, tak jsem zvědavá. Ale myslím, že mě nezklame.

78marcela
18. led 2016

@majvik taky mam ten pocit, ze dokonala trojkombinace proste neni, ideal je poskladat si to, jak se hodi nejlip cloveku dle jeho preferenci. Mne dnes na trojkombinaci vadi to, ze ho musim pri kazde jizde do mesta rozkladat, tzn. rozlozit doma hlubokej, slozit do mauta podvozek, ve meste nacvaknout adaptery, nasadit autosedacku, chvili jezdit, pak opet odcvaknout sedacku, odcvaknout adaptery, slozit do auta, doma vylozit a nacvaknout zpet korbu...to me fakt nebavi.
Ale uz jsem si koupila golfky, taktez z druhe ruky, jdou do uplneho lehu, tak na jizdy do mesta budu pouzivat ty a kocar bude mit pohov😉

krystalka
18. led 2016

@78marcela - přesně, ono to záleží na tom, jakým stylem rodina žije.....my jsme třeba s kočárem jezdili vlastně jenom MHD, bydlíme v Praze, takže jsme zvyklí všude jezdit busem nebo metrem apod... kočárek jsme do auta dávali jen několikrát....když jsme někam jeli autem, tak jsme většinou kočárek nepotřebovali, autosedačku vajíčko jsme měli samostatnou, ne jako součást kočárku....

cattus
18. led 2016

@krystalka auto nemám, takže vajíčko u nás bude jen pro prvních několik cest a pak už hluboká a vajíčko pošlu sestře, která má termín 2 měsíce po mě.. a korbička se zdá, že je dost velká, abychom v ní vydrželi do podzimu a pak už půjdeme do sporťáku, který jde dát do úplného lehu.

blanitta
18. led 2016

@krystalka Jj, každý od kočárku očekává něco jiného a ne každému sedne to samé co druhému 🙂 u mě nároky na kočárku stoupaly s každým novým dítkem a teď potřebuji mít jistotu že na jednom povozím ty 3 moje malé smraďochy najednou (sourozenecký nebo dvojčecí je u nás nepoužitelný kvůli výtahu).

jitavrtule
18. led 2016

Kupovala jsem z druhé ruky kvalitní kočár a udělala bych to znovu. Byl se super výbavou a ve výborném stavu. Souhlas, že záleží na životním stylu rodiny - my třeba máme dvojkombinaci (sporťák +pevnou vložnou tašku), autosedačku zvlášť a kvalitní (fakt absolutně nemám důvěru v polská vejce z trojkombinace za 7000). Po pochůzkách, kde je třeba dojet autem a jen něco oběhat jezdím s vajíčkem v autě a manducou, kočár s sebou neberu vůbec.

rybamrazena
18. led 2016

@ajulinka91 Máme jetý, ale určitě vydrží i pro č.2. Myslím, že děti víc ocení výlet/dovolenou než kočár za 40 klacků, z kterého stejně nebudou nic mít 🙂

krystalka
18. led 2016

@cattus - syn je březnový a hluboká verze Dorjanu mu vydržela rok a čtvrt (ze začátku s tou vložnou taškou, potom už bez ní)....na zimu jsme mu ji ještě nechali, přišlo mi, že je tam takový chráněnější před zimou, než ve sporťáku....záda šla zvednout, když už pak seděl....

78marcela
18. led 2016

@krystalka ano, presne tak, podle toho, kde clovek zije, mesto, vesnice, bude jezdit autem, nebo ne, bude tahat kocar do 3.patra bez vytahu nebo ma domek...to vsechno by se melo vzit v potaz. My bydlime v domku, neresila jsem vubec vahu kocarku, nekdo, kdo ho po tech schodech taha, bude hledat lehky kocar. Ale jezdim obden do mesta, takze to skladani a rozkladani, bylo o nervy.
Ted s golfkama bude lip.

krystalka
18. led 2016

@78marcela - taky bydlíme v domku, váhu kočárku jsem taky moc neřešila....v MHD to bylo taky v pohodě, nízkopodlažních spojů jezdí celkem dost a třeba v metru jsou výtahy nebo plošiny....a kde nebyly, tak tam vždycky někdo pomohl 🙂

baraz
18. led 2016

naprosto jako @brunetka11 take jane za 11, take sportak nepouzuvany, u nas obe deti a pujde dal 🙂 🙂1

baraz
18. led 2016

za me teda ideal kombinace je slalom..za tech 2,5 roku nemam co vytknout.navic je prostorny a vozim v nem oba najednou takze dvojkocar netreba 🙂 🙂

blanitta
18. led 2016

Já hlubokou korbičku nemám a už ji asi ani pořizovat nebudu na tu chvilku. Prďolku vozím ve sporťáku, máme krásně prodloužitelnou stříšku, sedačka jde dát do úplného lehu. Je tam krásně chráněnej 🙂

karolinahd
18. led 2016

Za nas mnela sem pocit ze je zbytecne vrazet nejak moc penez do kocarku takze sem volila variantu kocarku po diteti....koupily sme kocarek ktery puvodne stal 18 000 jezdeny jednim ditetem za 3 300 (byla to znama) takze za mne super....a kocarek nam poslouzil stejne jak nejaky za 10000 proste sme penize co jsme usetrili na kocarku mohli investovat jinde....sice moje dusicka touzila po novem krasnem kocarku ale vlastne na tom ktery sme mneli nikdo nepoznal ze novy neni....a hlavne kdyz si koupite novy kocarek tak za mesic uz nikdo nepozna jestli byl novy nebo ne...😉

krmv
23. led 2016

Taky budeme kupovat jety a asi Dorjan danny sport.mate nekdo?

blahova_andrea
23. led 2016

@krmv na ten jsem moc chvály teda neslyšela, zvlášť jestli bydlíte v centru brna, je dost těžký. hluboká prý ještě docela ok, ale sporťák docela tank, pomáhala jsem s ním jednou do vlaku a teda tahat ho denně mhd bez plošiny bych nechtěla 😅

krmv
24. led 2016

@blahova_andrea Ja vim ze vrze,ale tezky kolem 10kg ma vetsina kocarku.Me ani o sportak tak nejde,jak o velkou hlubokou korbu a otocna kolecka.Novy kupovat nebudu.poradite nekdo jinou znacku teda.

krmv
24. led 2016

Jeste me napada maxi cosi.

velulinkas
24. led 2016

@ajulinka91 Za mě taky myslím stačí použitý. Tento týden jsme koupili kočárek Jané Slalom Pro 2009, kdy cena nového byla 25tis. Kč, my ho máme za 6tisíc s neskutečnou výbavou a ještě nám k tomu paní přidala golfky zadarmo. Kočárek je v luxusním stavu, na to, že je po dvou dětech.. Je to trojkombinace, boudička je malinko vyšislá, ale to přežiju 😀 kamarádka si třeba koupila kočárek ve dvojkombinaci za 15500tis. Myslim, že je zbytečný dávat tolik peněz za nový kočárek, když to mimčo v něm bude chvilku...