Nové kočárky pro mimčo (houpací, s korbou) a dvouleťáka (skladnější sporťák) - co nejlepší poměr skladnost a terénnost

Zodpovězené
13. črc 2020

Ahoj!

Mám syna 1,5 roku a stařičký kočárek Inglesina Magnum, který k nám putoval z druhé ruky. U něj mi moc vyhovuje houpací podvozek s nafukovacími koly, bezva je i na naše polní a lesní cesta (bydlíme na vsi, takže jezdíme spíš terénem než po chodníku). Co mi u něj nevyhovuje vůbec je ten paskvilovitý vršek, rádoby 2v1. Ale za mě kloudně ani korbička (tu jsem měla tehdy na zimní miminko půjčenou od kamarádky normálně pevnou, a na tu magnumáckou látkovou přesedlala až v létě než začal syn pořádně sedět), ani sporťák, který využíváme dosud (i když takhle složené/rozložené je to snad o něco lepší než ta korbička). Celková skladnost kočárku je taky docela tragická, asi je to holt daň za ten podvozek. Tolik k našemu současnému stavu.

Na podzim čekáme druhé miminko, synovi budou tou dobou 2 roky a nemyslím, že by v zimě zvládl všechno odchodit po svých, zvlášť jestli budeme s mimčem vyrážet na delší procházky. Takže pokukuju po kočárku novém, zvažuju několik možností a doufám, že bys mi mohla poradit a pomoci s výběrem 🙂.

Z kombinací a různých 2 v 1 jsem asi vyléčená, ale když budou funkční, vyloženě se jim nebráním. Nepotřebuju nutně 2 podvozky, původní kočárek si necháme v záloze, aby se dalo vyrazit s oběma dětmi najednou, nebo ho přesuneme k babičce, když vybereme kočárky 2 nové.

Pro miminko bych chtěla korbičku s houpacím podvozkem vhodným do terénu, ale zároveň skladným a hlavně s možností připojení skejtíku, sedátka nebo prostě něčeho, co mi popoveze staršího, když půjde po svých. Chápu, že skladný a zároveň terénní není zrovna běžná kombinace a vždy to bude trochu nebo víc jedno na úkor druhého, ale přeci jen bych tě poprosila, jestli můžeš nějaké doporučit. Ideálně nějaký i víc skladný i nějaký víc terénní 🙏🙂.

A pak ten sporťák. Pro mimčo sice ještě nebude nějakou dobu potřeba, ale koketuju s tím, že bychom ho pořídili už teď pro syna a Magnuma zatím někam uložili. Požadavky jsou vesměs stejné (tzn. skladný a terénní) ale tady asi trošku víc převažuje ta skladnost, přeci jen doma do terénu můžeme kdyžtak stále vytáhnout ten Magnum. Sporťák bych pak pro staršího asi částečně využila i dál od podzimu, když bude mimčo spokojené v šátku nebo nosítku. Chvilku jsem zvažovala místo nového sporťáku třeba i golfky, ale ty bysme asi užili spíš jen na to případné cestování a chodníky, do terénu to moc nebude, nebo se pletu? Navíc nám je teď doma víceméně supluje tříkolka s vodící tyčí, když se nechceme tahat s kočárkem.

Tak co myslíš? Máš nějaké návrhy řešení a konkrétní tipy pro naší situaci? Jsem otevřená všemu možnému a ráda si poslechnu, jak to vidí odborník 🙂.

Ahoj!

Z takových dostupnějších možností mi první přišel na um Joie Versatrax - který ale houpavý vysloveně není... ale jako kompromis jízdy po nerovnostech versus skladnosti, nižší váhy mi přijde nejoptimálnější. A využiješ tam jako prostornou korbu Ramble XL, jakož i sedák s vyšší nosností a fajn prostorem rovněž.

Joie Versatrax

U houpavých možností to bude trochu problém - znamenají vždy vyšší váhu, špatnou skladnost. Pokud tak, tak možná by zaujal Easywalker Harvey2 s all-terrain koly - na takový (moderní) typ fakt super pruží...

Easywalker Harvey2

A jednoznačným kandidátem je zde i větší Britax Go Big2, který je perfektní snad ve všech směrech, které požaduješ, tedy až na to, že je méně skladný (ale pokud dáš dolů kola, absolutně se to dá zvládnout). Cena je také vyšší, ale za pevný, prostorný, kvalitní a ještě i houpavý kočárek to je naprosto v pořádku.

Britax Go Big2

Z levnějších alternativ by mohl zaujmout Lionelo Mari - slibná novinka i s jakým takým pérováním, výškově nastavitelným sedadlem / korbičkou, a skladnost - no, taková fajn, akceptovatelná.

Lionelo Mari

Možná ani ne houpavý, ale extra prostorný, extra kvalitní a extra odolný by byl podvozek Emmaljunga NXT90, na který s adaptérem dokonce lze připojit i dvě sedadla najednou. Stojí za myšlenku, pokud rozpočet není omezen a starší by využil i normální sedák ... A konstrukčně je to model, co vydrží i do vnoučat.

Emmaljunga NXT90 Ergo

A ke snadnému sporťáku či golfkám - to už na terén velmi nebude. Pokud, tak tam bych jednoznačně volila Baby Jogger City Mini GT2, což je lehký a rychle skladný sportovní kočárek, využitelný prakticky od počátku (např. s korbou) až do konce (prostorný, nosný, odolný) - a to i v terénu. Za mě jedna z top alternativ, pokud by si byla i při miminku ochotna akceptovat neotočné sedadlo... a nemusela by si už řešit nic jiného. Jsou tam samozřejmě kompromisy, ale lepší střed všeho snad ani neseženeš. I Baby Jogger skejtík mají k dispozici.

Baby Jogger City Mini GT2

Ke skejtíku - s běžným podvozkem, a tedy vše jsou to nespecifické podvozky (o kterých se bavíme) bez větších problémů na kočárky připojíš. Doporučím univerzální sedící Bumprider nebo Lascal Buggy Board - ale také počítej s tím, že jakýkoli kočárek s připojeným stupínkem pro sourozence už moc do terénu nebude...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.