Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Poradenství s kočárkem. Co byste mi doporučila?

Zodpovězené
31. bře 2021

Dobrý den,

rada bych se s Vámi poradila ohledně kočárku, když je teď vše zavřeno.

Bydlím ve městě, ale je možné, že občas vyrazíme i do parku nebo lesa.
Miminko je v plánu, že se narodí 15.6., takže přes léto bych neviděla problém v korbičce, ale v zimě tam bude miminko i s fusakem tzn., že bych ráda, aby tam mělo miminko pohodlí. Koukala jsem proto na korbu alespoň od 80 cm délky. Co se týká ještě korby, asi bychom radši hlubší (pro pocit, aby nevypadlo miminko) a měla by mít odvětrávání.

Kolečka jsem slyšela, že jsou dobrá gelová.
Já mám výšku 160 cm a přítel 175 cm.
Asi bych byla ráda za dvojkombinaci než klasický kočárek. Tak, aby i ta sedačka byla kvalitní.
Co se týče vajíčka do auta jsem podle získaných zkušeností slyšela, že ty dodávané ke kočárkům nebývají úplně kvalitní, tak přemýšlíme o nějaké kvalitnější a bezpečnější verzi, která by šla přidělat případně na kočárek, ale není to podmínka.
Když bude mít větší košík na nákupy, budu ráda.
Kočárek by nemusel být tězký a ocenila bych lehčí ovládání s otočnýma kolečkama, která se dají zastavit.
Cenově jsem chtěla kočárek tak do 10 000 Kč max. 11 000 Kč.

Prohlížela jsem: Kunert Tiaro Premium 2021
Baby Merc Faster Style 2
Raf Pol Baby Lux Alu Way
Lonex First
Babylux Largo

Samozřejmě budu ráda, když poradíte i jiný typ.

Moc děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. 🙂

Všechny Vámi vypsané kočárky v podstatě splňují veškeré požadavky, které jste zmínila - mají velké korbičky, velká gelová kola s aretací předních kol a také kvalitní prostorný koš. Cenově jsou také v pohodě dostupné v rámci Vašeho rozpočtu. Trochu by mí vadilo, že ani jeden model nemá teleskopickou rukojeť, což já osobně považuji za takový zdravý základ, ale na druhou stranu to mám asi i proto, že mám opravdu vysokého muže a neměla jsem za sebe moc možností než vybírat kočárek s teleskopickou rukojetí oproti těm klasickým. 😀 Ale s výškou Vaší a přítelovou byste tu teleskopickou rukojeť stejně asi plně nevyužili, takže to nemusíte řešit. 🙂 Sportovní verze u všech kočárků splňují možnost jízdy proti i po směru jízdy.

Vypíchnu některé detaily, které podle mě stojí za zmínku a snad Vám pomůžou v rozhodování.

Kunert Tiaro Premium 2021: Velmi příjemný kočárek. Cenově dostupný, krásný design, velký koš. Má skutečně lehkou konstrukci, takže se Vám s ním bude snadno manipulovat a i když působí robustně, tak je překvapivě kompaktní a skladný.

Baby Merc Faster Style 2: Tento kočárek je pro mě z Vašeho výběru favoritem. Zkoušela jsem od značky Baby Merc mnoho modelů a tento mě nadchl nejvíc. Kočárek má kvalitní zpracování, hezký design, jízda s ním je velmi plynulá. Je lehký na ovládání, skladný jednou rukou, korbička je hluboká a dlouhá, takže přesně podle Vašeho přání (pocit vypadnutí miminka opravdu nebudete mít). Je dobře odpružený, takže s ním zvládnete jakoukoliv cestu bez sebevětších problémů.

Raf Pol Baby Lux Alu Way: Moc hezký kousek, nejlepší je na něm korbička, která je opravdu velmi lehoučká (jen asi 4 kg), takže veškerá manipulace je velmi snadná. Vše ostatní je taková zlatá střední cesta, ale Vaše vypsané požadavky splňuje ve všech bodech.

Lonex First: Tento kočárek působí jako nejméně "hluboký". Ovšem má naprosto luxusně velký koš. Je to ale opět takový hezký základ, který Vás nezklame a cenově nezruinuje, ale já bych si ho pravděpodobně nevybrala.

Babylux Largo: Nejlevnější varianta. Kočárek splňuje základ, ale musím říct, že je spíše pro nenáročné maminky. Nemá čím moc nadchnout, má základní prvky klasických kočárků. Má téměř nulové odpružení, za mě je to spíše tužší kousek. Při jízdě po městě po normálním chodníku byste pravděpodobně nepoznala rozdíl oproti jakémukoliv jinému kočárku, ale kdybyste najela na nějakou nerovnost nebo musela projit náročnější terén, tak myslím, že byste moc spokojená nebyla a cítila byste každý kámen.

Ještě bych Vám doporučila se podívat na kočárek Jasmine Benneta Soft (korbička má úctyhodných 90 cm a šířku 40 cm), Jasmine Camino (88 cm) nebo na značku Roan Bloom - poslední zmiňovaný je malinko dražší, ale má nejlepší odpružení. 🙂

Já osobně bych si kočárky seřadila následovně - 1. místo Baby Merc Faster Style 2, 2. místo Kunert Tiaro Premium 2021, 3. místo Raf Pol Baby Lux Alu Way, 4. místo Lonex First, 5. místo Babylux Largo. 🙂

Kdybyste měla ještě nějaké doplňující otázky, tak se doptejte. 😇

Mějte se moc hezky. 🌷


Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz