Projede terén lépe kočárek Britax Smile 3, nebo Joolz Day+?

Zodpovězené
21. říj 2022

Ahoj,

vybíráme kočárek převážně do města. Chci, aby vydržel i procházku do hor a terénu. Termín mám v březnu.

Zatím se nám nejvíc líbí Britax Smile III, ale prý i Joolz Day+ snese terén.

Který z těchto dvou kočárků bys poradila?

Existuje i jiný, který je ještě vhodnější?

Děkuji

Ahoj,

pěkný různorodý výběr.

Já osobně bych si nevybrala ani jeden z Tebou zvolených kočárků.

Jako první si nyní řekněme základní info:

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnoho dětí pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů).

Za druhé si určitě přečti naše články:

Do prostředí města a zároveň terénu potřebuješ hybridní kočárek: Jaký? Odpověz si nejprve na základní otázky:

  • přibližná cena (nejlépe uvést částku do),
  • terén, ve kterém se nejčastěji pohybujete (závisí na tom vhodná kola a odpružení),
  • typ kočárku (dvojkombi, cestovní, sportovní...),
  • funkce, které upřednostňujete (otočnost sedáku, barva, teleskopická rukojeť...),
  • váha kočárku (nejlépe uvést číselnou hodnotu do),
  • ostatní maličkosti, které by kočárku neměly chybět, ale přežijete bez nich (nánožník, držák na sklenici, reflexní prvky...).

A teď si to rozeberme podrobně. Jaký kočárek vlastně potřebuješ? Bude stačit jeden kočárek? Nebo zatím postačí jen hluboký a sportovní budeš volit úplně jiný?

Modely, které do takového prostředí nejčastěji doporučuji jsou: Easywalker Jimmey nebo korýtkový typ Easywalker Harvey3.

Případně se podívejme na něco lépe odpruženého jako je Thule Urban Glide 2.

Nebo něco čtyřkolového jako jsou hybridní modely kočárků Muuvo Trick, či Muuvo Slick.

A pokud nevadí vyšší váha, tak si prohlédni Cybex Talos S Lux.

Možná i něco pro vyšší rodiče - ABC Design Salsa 4 Air.

Dala jsem Ti dlouhý výběr kočárků, ale to proto, že je opravdu velmi důležité si nejprve ujasnit důležité vlastnosti. A pak podle nich vybírat kočárek. Proto Ti určitě doporučuji nejprve si přečíst naše články a udělat si základní seznam vlastností, které by Tvůj kočárek měl mít. A pak se pustit do výběru toho pravého.

A někdy bohužel dospěješ k rozhodnutí, že jeden kočárek rozhodně stačit nebude. Nebo ustoupit a volit zlatou střední cestu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka