Skladný, otočný sportovní kočárek pro větší dítě. Jané Kendo, Valco Snap, Cybex Balios či jiný?

Zodpovězené
5. srp 2019

Dobrý den,

už zhruba měsíc vybírám sportovní kočárek a nemůžu se rozhodnout. Můžete mi doporučit, který z níže uvedených kandidátů je nejlepší?

Požadavky:

  • otočná sedačka
  • skladný do auta - ať zabere co nejméně místa (máme VW Golf)
  • budeme jezdit převážně ve městě (babičky bydlí na vesnici, tak ať se nám u nich kočár nerozpadne, když pojedeme po polní cestě)
  • pohodlný pro větší dítě (v 6. měsících má 8 kg a 69 cm)
  • polohovatelná rukojeť (velký výškový rozdíl mezi členy rodiny)

A teď kandidáti: Valco Snap Ultra Trend, Maxi-Cosi Adorra, Cybex Balios, Jané Kendo, Moon ReSea.

Přivítám klidně i jiné doporučení.

Moc děkuji a pěkný den😊.

Ahoj!

Jané Kendo

je podle mě konstrukčně - skladný a zároveň i na nerovnosti vhodný - z vybraných asi nejlepším kandidátem. Problémem u něj bys mohla nazvat fakt, že není extrémně prostorný. Jako, sedák je ok a úměrný velikosti - čili takový průměrný na typ kočárku (= otočný), ale tedy pokud hledáš nějaký extra prostor ... no, nej je vyzkoušet živě, když máš tu možnost.

Valco Snap Ultra Trend

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

je fajn, co se prostoru týče, a také ok při skládání. Je to ale kočárek bez jakéhokoliv odpružení, a s velmi lehkou - t.j. ne tak odolnou konstrukcí, takže terén nebude velmi pohodlný. Tomu však mohou pomoci doplňkové nafukovací kola Sport (zázraky ale nečekej).

Cybex Balios - asi myslíš S, případně stylově podobný Moon ReSea,

Cybex Balios S

Moon ReSea

jsou hezký a šikovné, dobře skladné kočárky s prostorem v sedáku podobným, tedy poměrně průměrným (Balios S má vyšší zádovou opěrku). Jsou fajn na běžné ježdění, ale jsou to spíše tvrdší modely, tak počítej, že polní cestu cítit budeš. Kvůli ještě větším kolům zmíním i oblíbený Cybex Balios M,

Cybex Balios M

který je fajn prostorný, ale jedná se o korýtkové sezení plus opravdu minimum odpružení. Čili horší terén projdete (a dokonce celkem v pohodě), ale bude ho cítit.

Maxi-Cosi Adorra

je také městským typem, ale pohodlným i na nerovnostech, a s většími koly (ani tu nenajdeš moc pružení). Je ale zase po složení dost velký, a prostorově - je ok do dva a půl, tří let.

Já osobně bych tu váhala asi zejména mezi Jané a Cybex ... ale přemýšlela bych i, teoreticky, o kočárku se sedadlem neotočným nebo přihlédla na to, jak až důležité je, aby průjezd terénem byl co nejhladší.

A pár dalších možností - korýtkové Baby Jogger City Versa GT, který je i mimořádně prostorný (klidně koukni také na bazar);

Baby Jogger City Versa GT

Concord Wanderer / Camino (těžší, ale skladnost se dá, a projdou ti i nerovnostmi);

Concord Wanderer

Concord Camino

nebo Emmaljunga NXT60 (korýtko) či NXT60 F (nekorýtko) - nejsou nejlehčí, ale jsou na svou kategorii mimořádně skladné, zároveň terénní, šikovně štíhlé a opravdu prostorné.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.