Sourozenecký kočárek (rozdíl 21 měs.). Double nebo tandem? A je Thule Sleek lepší, než Baby Jogger?

Zodpovězené
21. říj 2019

Ahoj,

chtěli bychom poprosit o pomoc s výběrem sourozeneckého kočárku pro naše syny (23 a 2 měsíce). Pro staršího syna jsme koupili skejt, ale nechce na něm jezdit a raději se chce vozit v kočárku. Mladší chlapeček rychle roste, proto předpokládám, ze se do korbičky dlouho nevejde a po zimě půjde do sportovního. V tu dobu bude ještě malý, proto bych chtěla, aby bylo možné sedačku otočit směrem ke mě.

Jestli jsme dobře hledali, tak z klasických double kočárků je to možné jen u Bugaboo Donkey a z tandemových Thule Sleek, Baby Jogger City Select Lux nebo Baby Jogger City Select. Z tandemových se mi vzhledově nejvíce líbí Thule Sleek, ale také je z nich nejdražší, proto by mě zajímalo, jestli má oproti zbylým dvěma nějaké praktické a funkční výhody, za které by se vyplatilo si připlatit. Také si nejsem moc jistá tou kombinací na začátku, kdy korbička je umístěna relativně nízko nad nákupním košem. A tedy celkově - jestli je lepší tandemový nebo double kočárek?

Ahoj!

Je pravda, že u double kočárků je to dost problém - zejména tedy extra oblíbený, a i tebou spočinutý Bugaboo Donkey 2 toto splňuje. Zastavila bych se při něm, protože je to fakt skvělý kočárek, a také z bazaru nabízí super hodnotu (i proto, že ho po dopoužívání opravdu prodáš, protože je kvalitní a žádaný). Kromě toho, když starší už kočárek chtít nebude, ho využiješ i jako single kočárek jen pro jedno dítě.

Bugaboo Donkey 2

Podobným je Mountain Buggy Duet V3, kde zase sedák jde nahradit korbou předělatelnou na dočasné otočené sedadlo v přechodném období. Podobnou korbičku (Multi X) nabízejí i double kočárky značky TFK.

Mountain Buggy Duet V3

A z takových lehčích spomenu ještě Valco Snap Ultra Duo, což si myslím, že by také mohla být fajn možnost ve vašem případě.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Z tandemů - Baby Jogger City Select Lux

Baby Jogger City Select Lux

je skvělý zejména proto, že nabízí kromě sedáku i přídavnou lavičku. Sedadla samotná mně osobně přijdou takové menší, takže to je nevýhoda oproti například tvému ​​favoritu Thule Sleek.

Thule Sleek

Ta lavička, jakož i kompaktnější skládání Select Lux-u to ale dost vyvažuje. Okrem toho tuto možnost nabízí i Quinny Hubb,

Quinny Hubb Mono

což je další zajímavý model, dokonce s vysokými zádovými opěrkami (naše recenze zde: https://www.modrykonik.cz/blog/eliniatko/articl... -3-děti-s-uyqzgk /). Já osobně bych ještě zmínila jako fajn (v USA velice oblíbený) tandem i Nuna Demi Grow (Nuna kočárky mají velmi fajn jízdní vlastnosti, jen ta možnost kombinací je u tohto modelu taková omezená).

Nuna Demi Grow

No a my jsme staršího kolem dvou let vozili i na košíku Seed Papilio 😀 čím jsme odstranili potřebu velkého kočárku. Neboť chci tě varovat, resp. upozornit před tím, že tandemové modely, zejména plně naložené, se logicky budou hůře ovládat a celkově vyžadují sílu + zaberou dost místa. Já jen, aby si s tím počítala.

Seed Papilio

A k Thule Sleek-u... Za mě, povedený kočárek od kvalitní značky. Drahší, větší, ale vše v rámci dostupné míry. Sedadla mi nepřišli akorát největší (narážím na tvého staršího syna zejména), ale je to stále v normě. Nevím, mně už pro chlapce přes 2 roky přijde lepší možná to lavičkové sezení... nebo pak jen neotočné sedadlo, což je zase problém při tom menším, kde by se ti sešlo. Co se manipulace týče, jednodušší to bude s double kočárkem. Je možná širší, ale těžiště je jednodušší zvládnutelné. Plus info ze začátku - já bych volila kočárek, který využiješ opravdu i když ti starší začne kočárek bojkotovat... zejména, pokud už nyní je dvouletý, a druhé děťátko malinké.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.