Sourozenecký kočárek vedle sebe, ideálně se skejtíkem?

Zodpovězené
6. lis 2018

Dobrý den, asi budu opakovat dotaz, který už zazněl, ale zkusím víc specifikovat 🙂 V dubnu čekáme další dítko, takže se poohlížím po sourozeneckém kočárku (holčičce bude cca 20 měsíců, ještě toho moc neuťape). Nejvíc by se mi líbil kočárek, kde sedí děti vedle sebe (tedy miminko není dole pod sedačkou staršího a vidím na něj), a kde lze kombinovat klasickou "sportovní sedačku" s hlubokou korbičkou, popř. dokoupit tašku na miminko. Pokud by byla taška, tak je samozřejmě nutno řešit pláštěnku na kočárek, aby byly obě děti chráněné. Dobré terénní vlastnosti nejsou na škodu, hodně jezdíme na výlety do přírody, a se stávajícím kočárkem Inglesina Magnum (podvozek Ergo Bike) jsme toho už hodně zažili. Kolečka nemusí být nutně nafukovací (konkrétně u Inglesiny jsem je chtěla, ale když jsem pak zjistila, jak složitý a drahý je pozáruční servis, trochu mně to mrzelo) a kdyby na podvozek bylo možné ještě připevnit skate pro nejstaršího synka (4 roky, ale je poměrně drobný), taky bych se nezlobila 🙂. Rozměrnější košík pod kočárkem na uložení věcí, popř. nějaká taška by taky potěšily. A pokud cena nebude úplně astronomická, tak se mi splní sen 😃 Nevím, zda jsou všechny tyhle požadavky slučitelné v jednom kočárku, ale budu moc ráda za doporučení 😉. Díky za odpověď!

Ahoj!

Úplně, ale že úplně vše ti splní Bugaboo Donkey - jedinou nevýhodou tam je vysoká cena nového. Skutečně se však vyplatí, i když možností je také koupit si ho z bazaru a ušetřit nějaké ty korunky. Bugaboo kočárky jsou kvalitní i po jednom, dvou dětech, a tento je, co se praktičnosti týče, opravdu k nezaplacení. Určitě oceníš možnost vaničky + sedadla nebo zúžení kočárku a jeho využívání jako jednomístného poté, co ti dcerka z kočárkového období vyroste. Jednoduše můžeš připojit i originální skejtík, a projede ti i horším terénem (novější dvojková verze dokonce bez hrozby defektu, protože kola Bugaboo Donkey 2 jsou plněny pěnou namísto vzduchu). Opravdu doporučuji investici.

Bugaboo Donkey

Bugaboo Donkey 2

Pokud uvažuješ o něčem jednodušším a levnějším, podívej se taky na Baby Jogger City Mini GT Double. Sedadla jsou neotočná, ale můžeš je kombinovat s vložnou vaničkou anebo nahradit vaničkou klasickou. Připojit se dá i jedna autosedačka či sourozenecký skejtík. Kola jsou i mírně terénní, ale zároveň bezúdržbová.

Baby Jogger City Mini GT Double

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.