Splní kočárek Noordi Fjordi naše požadavky?

Zodpovězené
16. črc 2022

Hezký den,

čekáme miminko v říjnu. Plánujeme výlety do přírody se psem, lesní cesty, pole apod. Zároveň bydlíme ve městě. Proto hledáme kočárek, který je lehce skladný do auta, dobře zateplený pro zimní miminko a zároveň s větší korbičkou pro zimní výbavu, s vlastnostmi do terénu, co se týče koleček, odpružení a větším úložným prostorem. Vzhledem k tomu, že mě na procházkách čeká i držení vodítka se psem, tak aspoň kočárek by měl být dobré ovladatelný.

Podle představení kočárku na netu jsme našli, že by veškeré naše požadavky měl splňovat Noordi Fjordi II 2022. Podle videí a popisu ideál, ale vylekaly nás poměrně špatně recenze od uživatelů.. nemáte prosím nějakou zpětnou vazbu na tento kočárek nebo návrh alternativy splňující požadavky?

Děkuji

Ahoj,

já nejsem moc velký fanoušek polských kombinovaných kočárků, hlavně z důvodu méně vyhovujícího sporťáku, který je těžký a neskladný). Je tak na zvážení, zda by Ti i on vyhovoval a časem si nekupovala jiný, stejně jako spoustu dalších maminek. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru kočárku soustředit spíše na něj.

Nemyslím si, že by Noordi Fjordi II byl špatný kočárek, ale je pravda, že jeho konstrukce nepatří k těm nejkvalitnějším. Navíc je těžší a hůře složitelný, takže pokud často cestuješ autem a kočárek budeš skládat, tak bych ho nevolila. Sportovní část má jen 15 kg nosnost, což pro větší děti může být brzy nedostatečné.

Spíše bych doporučila model Tutis Uno3+, jedná se o podobný typ, ale má výrazně nižší hmotnost a tím lepší ovládání, lehčí skládání a i vyšší nosnost u sporťáku.

A ráda doporučuji i Espiro Husky 2022, recenze najdeš spíše pod jeho starším názvem - Baby Design Husky, který byl u maminek velmi oblíbený. Značky Baby Design a Espiro se spojily, jedná se tedy o totožný model, jen v jiném barevném provedení. Zaujme především dostupnou cenou a bohatým příslušenstvím, včetně výbavy na zimu. Nevýhodou je vyšší hmotnost, ale i tak je kočárek dobře složitelný i ovladatelný.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie