Sportovní kočárek s otočným sedadlem, do terénu, a co možná nejkompaktnější do MHD.Jaký?

Zodpovězené
23. čer 2020

Ahoj,

byla bych ráda za radu ke sportovnímu kočárku. Syn má 5 měsíců a už se nevejde do korbičky - sháním tedy kočárek, který je možný polohovat do uplného lehu a lze otočit i proti směru jízdy, abych na něho viděla. Dále bych byla ráda, kdyby byl kočárek vhodný i do náročnějšího terénu (procházky v lese) a byl lehký/skladný (často cestuji autobusem a kočárek musím vynášet).

Asi mám moc požadavků 😀 Ale bylo by možné doporučit nějaký kočárek, který nejvíc splňuje požadavky? 😊

Předem moc děkuji!

Ahoj!

Zde je to těžké, protože těžko určit, co je nejdůležitější priorita. Pokud by jí byl terén, doporučím nejprve kočárek tříkolový, s většími koly. Tak ale nebude ani otočný, a také nebude ten nej do MHD.

Pokud by jí byla kompaktnost, zase kočárek nebude moc do terénu vhodný - a i
otáčení sedadla tuto skutečnost podtrhuje. Otočné modely jsou totiž přirozeně méně kompaktní než neotočné, a pokud k tomu přidáme ještě potřebu terénnosti, nejlépe z toho vyjdou kočárky nepříliš kompaktní.

No nic, zkusím dát takový, co bych si koupila já, a to Joie Versatrax - otočný, přiměřeně a v pohodě skladný, a k tomu s koly, co projdou i terén. Pozor, nemluvíme o těžkém horském terénu ani o brutální terénním kočárku, ale maminy, co znám a mají ho, jsou spokojeny i s průjezdem po terénu. Takže za mě jako kompromis otočnosti, váhy a skladnosti akceptovatelné do MHD, a k tomu průjezdností v horším terénu, za mě tento. Ještě je i cenově celkem dostupný!

Joie Versatrax

Já bych zvážila i korýtkový Baby Jogger City Versa GT z bazaru. Supr kočárek, a pokud je Ti korýtko pro 5m. nepříjemné, na začátek tam lze dát vyrovnávací vložku.

Baby Jogger City Versa GT

Doporučím ještě i Emmaljunga NXT60 F, i když to už je dražší model.

Emmaljunga NXT60 Flat

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.