Supersporťák - obousměrný, polohovatelný, prostorný a skladný

Zodpovězené
15. črc 2019

Ahoj,

chtěla bych Tě poprosit o radu. Hledáme sportovní kočárek, který bude mít:

  • otočné sedadlo (nutnost, jakmile zmizím dceři z dohledu, je konec)
  • polohování do úplného lehu i sedu (dcera hodně v kočárku spí, ale když je vzhůru, sedí a vyklání se z hluboké korby, aby viděla)
  • odpružení
  • bude prostorný i pro větší dítě (aby vydržel aspoň do 2,5 roku, ideálně do 3 let)
  • dlouhou stříšku (nebo s možností prodloužení), která neprofoukne (bydlíme na kopci, hodně tu fouká)
  • polohovatelnou opěrku nožiček
  • dětské madlo (nebo možnost madlo dokoupit)

S kočárkem budeme jezdit převážně ve městě (včetně MHD), ale zároveň bychom ho rádi občas vzali i do terénu (polní a lesní cesty). Já bych s ním navíc ráda občas vyrazila i na delší cesty vlakem a autobusem, takže by bylo skvělé, kdyby bylo možné ho složit i se sedadlem (sedací plochou dovnitř) a snadno vynést do vagonu. (Jinak by se mi líbil Hartan VIP GT, ale s ním si cestování sama s dcerou nedovedu představit.)

Vím, jsem strašně náročná 😀 Moc ráda bych ale našla takový kočár, který by moje požadavky splňoval, nebo aspoň takový, který by se té moji představě přibližoval 🙂

Předem Ti moc děkuji za radu a doporučení 🙂

Ahoj!

Je těžké ti poradit, protože chceš zároveň kočárek praktický na cestování, ale i kočárek, co by měl projet jakž takž terénem. Nic z toho pak nebude zcela dokonalé, ale spíše hledám jakýsi kompromis.

Jako první doporučím Jané Kendo - malý, skladný, poměrně lehký kočárek s odpruženými koly i na nerovnosti. Super hybridní volba.

Jané Kendo

Dalším, ale dražším, řešením by byla novinka Stokke Beat (dostupný však bude, pokud vím, až od září). Kvalitní, praktický kočárek se spoustou vychytávek a dobrými koly.

Stokke Beat

Cybex Balios S je takovou střední, aktuálně velmi oblíbenou, i když především městskou volbou.

Cybex Balios S

Podobnou, ale robustnější by teoreticky byla pohodlná Maxi-Cosi Adorra.

Maxi-Cosi Adorra

Dražším, ale jízdně výborným řešením je taktéž Joolz Hub (za mě jistě vydrží, pokud tam nebudeš cpát už odrostlé dítě i s velkým fusakem v zimě - už ho nepotřebuje).

Joolz Hub

Z ťěžších, ale do terénu vhodných a na cestovaní zvládnutelných kočárků ještě uvedu Concord Camino - ale nemá velkou stříšku. V protisměru však využívá clonu - stínidlo, tak je to ok.

Concord Camino

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.