Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Thule Urban Glide 2. Jaký je rozdíl mezi modely z r. 2020 a 2021? Očekává se model v r. 2022 se změnami?

Zodpovězené
26. říj 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jestli je nějaký rozdíl mezi Thule Urban Glide 2020 a 2021 kromě barvy. A jestli se očekává i verze 2022, kde budou nějaké změny.

A dále mě zajímá, jestli není problém to, že zádová opěrka se nedá úplně narovnat a dítě tak v kočárku tak jako napůl leží.

Děkuji mockrát za odpověď.🙂

Ahoj,

zásadní rozdíl je v uložení předního kolečka a přibylo kuličkové ložisko. Změny barev se pak týkají funkčních prvků - z modré na šedou, a to i v příslušenství.

O nové verzi 2022 nemám bohužel žádné informace, každopádně v únoru vyjde od Thule nový městský kočárek Shine, zmiňovala jsem ho v tomto článku. Necháme se překvapit co nám výrobce přichystá dál. 🙂

Co se týče zádové opěrky, nejde nastavit do úplného sedu schválně. Kočárek je vyrobený ve prospěch zdraví dítěte a pokud dítě aktivně sedí, nepotřebuje tak žádnou oporu. Následný odpočinek je pak ve správné a zdravé poloze pro záda.
Ale pokud bys úplný sed přece jen chtěla, dá se přikoupit univerzální pásek. Dále bych doporučila přikoupit madlo, dítě se za něj krásně přitáhne a sedí. A když už jsme u příslušenství, doporučuji i polohování nožiček, které u kočárku chybí. Je to za mě "must have", dítě při sedu nesklouzává a i spánek je příjemnější, když má dítě zvednuté nožky. 🙂

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2 je druhou generací praktického a lehkého tříkolového sportovního kočárku Thule Urban Glide 1. Vyšel v lednu 2018, ve stejném roce získal i Best of the best ocenění Reddot Design Award. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška pevně uchycená k opěrce, více reflexních prvků a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku anebo vylepšená pláštěnka.

Pro své otočné a zaaretovatelné přední kolo je Urban Glide 2 vhodný jak pro každodenní použití, tak i na lehčí běh či sport. Nafukovací kola jsou v zadní části měkce odpružená pro hladkou jízdu každým terénem. Odlehčenou hliníkovou konstrukci složíš jednoduše a dokonce jednou rukou.

Neotočné sedadlo je měkce polstrováno a velmi prostorné, spolu s vysokou nosností tak zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku můžeš polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně též adaptéry na různé druhy autosedaček. Všechno příslušenství ke kočárku je dostupné samostatně.

Osobně mám zkušenost, že dětem polosed vůbec nevadí. I já vozím syna nejčastěji takto a v úplném sedu minimálně. Sundám mu ramenní pásy a nechávám ho posilovat a přitahovat se.

Pokud bys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie