Upřesnění požadavků. Měla bys ještě jiné doporučení? Existuje vůbec v tomto směru lepší kousek než Thule?

Zodpovězené
18. lis 2021

Ahoj Káťo,

děkuji za rychlou reakci. Viz. odpověď https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Čekala jsem, že moje požadavky budou nesplnitelné. Každopádně, kdybych měla seřadit důležitost požadavků, bylo by to takto:

1. Běhání, brusle
2. Terén
3. Skladnost ve výtahu
4. Možnost otočení korby

V podstatě jsem vyškrtla bod č. 4 a smířila se s tím, že budu kočár skládat. Koukala jsem a nejlíp mi vychází Thule Urban Glide 2 (zdá se, že se i rychle a pohodlně skládá).

Měla bys ještě jiné doporučení? Existuje vůbec v tomto směru lepší kousek než Thule? 🙂

Díky za Tvůj čas.

Jitka

Ahoj Jitko,

děkuji za Tvojí zprávu. Thule je určitě dobrá volba, maminkám ho doporučuji ráda. 🙂

Thule Urban Glide 2
Oproti sportovnějšímu modelu TG2, má výhodu, že je více variabilnější. Velmi dobře se s ním jezdí jak v terénu, tak i po městě a ve vnitřních prostorech. Otočné přední kolo se dá zaaretovat, takže bruslit s ním můžeš, nicméně oficiálně na to určen není - stejně jako ostatní kočárky, které nemají pevné přední kolo (výrobce se chrání v případě úrazu, nebo reklamace). Co je super vychytávka, je jeho uzavíratelný nákupní košík. Polohování nožiček a dětské madlo se bohužel dokupuje zvlášť.

Thule Urban Glide 2

Thule Glide 2
Je vyloženě sportovní kočárek, vhodný právě na běh i bezpečné bruslení. Má větší kola a i když je přední kolo neotočné, manipulace s ním je snadná a celkový pocit z jízdy je díky němu příjemnější. Jelikož máš bruslení a běh na prvním místě, šla bych spíše do tohoto modelu. 🙂

Thule Glide 2

Oba kočárky Thule mají odlehčenou konstrukci, integrovanou ruční brzdu a dostatečně dlouhou prodlužovací stříšku. Pohodlný spánek není žádný problém, zádové opěrky u obou modelů se dají snadno sklopit do téměř vodorovné polohy. Skládání je též velmi jednoduché v jednom kroku.

Další variantou by mohl být TFK Joggster Sport.
Ve srovnání s Thule Glide, je o cca 2 kg těžší, což bude poznat při častém skládání a manipulaci. Ale za to je stabilnější a má polohování nožiček. Dále má kotoučovou brzdu (stejná jako je na kole). Zádová opěrka jde plynule napolohovat do lehu. A co vidím jako velkou výhodu je možnost dokoupení pohyblivého předního kola. Skládání je také jednoduché.

TFK Joggster Sport 2

Ke kočárkům TFK, lze dokoupit a připojit hlubokou korbu Multi X, kterou přeměníš na protisměrné sedadlo, nicméně její koupě je možná už jen bazarová.

Dalším kočárkem by mohl být také X-Lander X-Run, který má též přední kolo neotočné.

X-Lander X-Run

Tvým požadavkům vyhovuje i Bugaboo runner, má dokonce otočnou sedačku, nicméně jeho prodej je už delší dobu ukončen a na bazarech moc nebývá - vím o čem mluvím, sama ho sháním do našeho vozového parku. 🙂

Bugaboo Runner

Ještě přidávám tyto tři, velmi oblíbené, kočárky. Mají také ruční brzdu, ale nemají, stejně jako TUG2, pevné přední kolo.

TFK Joggster Adventure 2

Baby Jogger Summit X3

Kočárek Mountain Buggy Urban Jungle V3 má, stejně jako TFK, možnost přikoupení korby, přeměnitelnou na protisměrné sedadlo, ale i zde platí, že koupě jak kočárku, tak i korby, je možná už jen bazarová.

Mountain Buggy Urban Jungle

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie