Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Varianta Valco Snap Ultra Sport. Doporučíte mi prosím podobný kočárek?

Zodpovězené
22. říj 2021

Dobrý den, milá Katko,

ráda bych se Vás, prosím, zeptala, zda byste mi nedoporučila podobný kočár jako je Valco Snap Ultra Sport - dosluhuje nám a ačkoli plně vyhovuje všem mým kritériím pro kočár, je strašně poruchový (dvakrát už jsme měnili prasklou brzdu, urval se ventil u kolečka, praskla přezka při dávání do lehu). Ráda bych tedy něco s přehazovací korbou, relativně lehkého, co zvládne aspoň trochu terén a má nosnost do alespoň 20 kg. Bohužel většina eshopů a vyhledavačů (Feedo, Heureka) nemají možnost ve filtru nastavit tu protisměrnou korbičku, tak je to vyhledávání složitější. Našla jsem Lonex Sport, ale pokud budete vědět ještě o něčem vhodném, budu moc ráda.

Děkuji

Anna

Ahoj,

Valco Snap Ultra Sport je super kočárek, mrzí mě Tvá zkušenost, nicméně věřím, že jsi měla jen smůlu na špatný kus a určitě najdeme adekvátní náhradu. 🙂

Co se týče vyhledávání parametrů, tak i náš vyhledávač kočárků v kočárkopedii nabízí možnost zaškrtnout "otočná sedačka".

Pokud jsi ještě úplně nezanevřela na tuto značku, či je nějaká šance Tě přesvědčit, zkusila bych se kouknout na Valco Baby Snap Ultra Trend. Je to nejnovější model, a pokud bys mu dala šanci, věřím, že nebudeš zklamaná. Parametry zůstaly více méně stejné jako měl předchozí model Sport, včetně nízké váhy. Výjimkou jsou akorát nová pěnová kola, madlo a rukojeť potažené kvalitní a odolnou koženkou a nastavitelná výška rukojeti. Sedačku lze samozřejmě umístit po i proti směru jízdy a má plynulé polohování zad i nožiček. Nechybí u něj ani prodlužovací stříška a prostorný koš. Složíš ho jednoduše jednou rukou i se sedačkou.

Valco Baby Snap Ultra Trend

Valco Baby Snap Ultra Trend je novinkou roku 2019. Je vyšší - Trend verzí původního Snap Ultra a pozdějšího Snap Ultra Tailormade s novým typem kol, elegantní matnou černou konstrukcí, Tailormande melange potahy a dvojnásobně prodloužitelnou XXXL stříškou s přidaným náhledovým okénkem. Kromě nich k němu patří i bonusový 'bootinet' - zvýšený ochranný nánožník s prodlouženým madlem a integrovanou síťkou, který vytváří bezpečné místo i pro nejmenší pasažéry ve sportovním sedadle. Patentovaný jednoruční systém skládání, 2x prodloužitelná stříška a ultra nízká váha (5,6 kg) jsou už, jako v celé rodině Snap, samozřejmostí. Kočárek také můžeš složit i s nasazeným sedadlem, a to v obou směrech. Ke kočárku, kromě známých značek autosedaček s adaptéry, můžeš také dokoupit Snap Ultra Trend hlubokou vaničku ve sladěných barvách.

Sedací část lze sklopit do poměrně hlubokého lehu, vhodného i pro nesedící děti. Pro novorozence je vhodnější s vložkou / hnízdem, ale deklarované je použití od narození i bez něj. Výhodou je i jednoruční pásový mechanismus opěrky zad, jakož i množství poloh opěrky na nožičky (včetně té zvýšené).

Jako další variantu představuji Joie Versatrax.
Parametrově si jsou s Valco Baby Snap Ultra Trend velmi podobné. Kolečka jsou také pěnová, ale mají navíc odpružení, takže i horší terén zvládá dobře. Dále je o něco málo těžší (rozdíl 2 kg), což si myslím, že u skládání tento rozdíl pocítíš.

Joie Versatrax

Pokud hledáš skladný, lehký kočárek, určitě bych zvolila nové Valco Baby Snap Ultra Trend. Myslim si, že co se týče lehkosti a požadavku otočné sedačky, tak nemá konkurenci. Joie se mi líbí více designově, ale bála bych se, že s větším dítětem bude kočárek těžší a jízda, celkově i skládání, nebude tak komfortní.

Další variantou může být Britax Smile 3. Splňuje také všechny požadavky, i nosnost, kterou má až 22 kg, ale velký mínusem je jeho váha - 13 kg. Jinak je to úžasný kočárek a určitě doporučuji se na něj také kouknout.

Britax Smile 3

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie