Výběr kočárku na sportování, město i terén, skladnost, polohování, houpání aj. Máte tip?

Zodpovězené
21. říj 2021

Dobrý den,

nabídka kočárků je obrovská, poprosím tedy o radu. Ideálně kočárek kombinaci s možností i sportování - běh, brusle, hlavně terén ve městě, ale i snazší terén v parku se psem. Lehké skládání a převážení s možností údržby povlaků. Pokud by mohl splňovat polohování do lehu i nožiček a houpání.

Děkuji

Ahoj,

píšeš, že bys chtěla kočárek na běh a brusle, tím se nám seznam poměrně zúžil, protože ne každý kočárek je na toto vhodný a bezpečný. Osobně bych doporučila trojkolky, které mají přední kolo ideálně na pevno a nesmí chybět ani ruční brzda.

Jako první variantu nabízím TFK Joggster Sport 2.
Je to trojkolka s velkým T. Ve srovnání s Thule Glide, je sice o poznání těžší (cca o 2 kg), ale za to je stabilnější. Má kotoučovou brzdu (stejná jako je na kole), nechybí u něj ani polohování nožiček a odpružení, které mu umožňuje houpání. Zádová opěrka jde plynule napolohovat do lehu. Co vidím jakou velkou výhodu je možnost dokoupení pohyblivého předního kola.

TFK Joggster Sport 2

Druhá varianta je Thule Glide.
Thule patří mezi nejlehčí sportovní kočárky - trojkolky na trhu. Velmi dobře a snadno se skládá. Má ruční otočnou brzdu a zádová opěrka jde napolohovat rovněž do lehu. Na rozdíl od TFK u něj chybí polohování nožiček, ale dá se však dokoupit.

Thule Glide 2

Přidávám ještě další varianty kočárků, které splňují tvoje požadavky, ale nemají pevné přední kolo a nelze je tak bezpečně používat na bruslení.

Thule Urban Glide 2

TFK Joggster Adventure 2

Baby Jogger Summit X3

Určitě doporučuji si říct, jak často budeš běhat, či jezdit na bruslích a podle toho se rozhodnout, zda pořídit kočárek s pevným kolem nebo stačí otočné, co se dá zaaretovat.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie