Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výběr kočárku na sportování, město i terén, skladnost, polohování, houpání aj. Máte tip?

Zodpovězené
21. říj 2021

Dobrý den,

nabídka kočárků je obrovská, poprosím tedy o radu. Ideálně kočárek kombinaci s možností i sportování - běh, brusle, hlavně terén ve městě, ale i snazší terén v parku se psem. Lehké skládání a převážení s možností údržby povlaků. Pokud by mohl splňovat polohování do lehu i nožiček a houpání.

Děkuji

Ahoj,

píšeš, že bys chtěla kočárek na běh a brusle, tím se nám seznam poměrně zúžil, protože ne každý kočárek je na toto vhodný a bezpečný. Osobně bych doporučila trojkolky, které mají přední kolo ideálně na pevno a nesmí chybět ani ruční brzda.

Jako první variantu nabízím TFK Joggster Sport 2.
Je to trojkolka s velkým T. Ve srovnání s Thule Glide, je sice o poznání těžší (cca o 2 kg), ale za to je stabilnější. Má kotoučovou brzdu (stejná jako je na kole), nechybí u něj ani polohování nožiček a odpružení, které mu umožňuje houpání. Zádová opěrka jde plynule napolohovat do lehu. Co vidím jakou velkou výhodu je možnost dokoupení pohyblivého předního kola.

TFK Joggster Sport 2

Druhá varianta je Thule Glide.
Thule patří mezi nejlehčí sportovní kočárky - trojkolky na trhu. Velmi dobře a snadno se skládá. Má ruční otočnou brzdu a zádová opěrka jde napolohovat rovněž do lehu. Na rozdíl od TFK u něj chybí polohování nožiček, ale dá se však dokoupit.

Thule Glide 2

Thule Glide 2 je novou generací robustního, a přitom velmi lehkého sportovního kočárku určeného primárně na běh anebo sportování Thule Glide 1. Vyšel v lednu 2018. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška, která je pevně uchycena k opěrce, reflexní prvky na stříšce i na kolech a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku či vylepšená pláštěnka.

Běhu jsou přizpůsobena i tři velká nafukovací kola, přičemž přední je pro maximální komfort rychlé jízdy neotočné, zadní jsou zase měkce odpružená a pro lepší skladnost jednoduše odnímatelná. Pro pohodlí dítěte je neotočné sedadlo extra polstrováno a velmi prostorné. Díky vysoké nosnosti zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku lze polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně taky adaptéry na různé druhy autosedaček.

Přidávám ještě další varianty kočárků, které splňují tvoje požadavky, ale nemají pevné přední kolo a nelze je tak bezpečně používat na bruslení.

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2 je druhou generací praktického a lehkého tříkolového sportovního kočárku Thule Urban Glide 1. Vyšel v lednu 2018, ve stejném roce získal i Best of the best ocenění Reddot Design Award. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška pevně uchycená k opěrce, více reflexních prvků a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku anebo vylepšená pláštěnka.

Pro své otočné a zaaretovatelné přední kolo je Urban Glide 2 vhodný jak pro každodenní použití, tak i na lehčí běh či sport. Nafukovací kola jsou v zadní části měkce odpružená pro hladkou jízdu každým terénem. Odlehčenou hliníkovou konstrukci složíš jednoduše a dokonce jednou rukou.

Neotočné sedadlo je měkce polstrováno a velmi prostorné, spolu s vysokou nosností tak zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku můžeš polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně též adaptéry na různé druhy autosedaček. Všechno příslušenství ke kočárku je dostupné samostatně.

TFK Joggster Adventure 2

Baby Jogger Summit X3

Baby Jogger Summit X3 je třetí generací řady Summit. Summit X3 je hybridní trojkolkou vhodnou na běhání i každodenní použití. Přední kolečko zaaretuješ jednoduchým mechanismem na rukojeti. Mezi procházkovým módem a sportem se tak jednoduše přepíná. Individuálně odpružená nafukovací kolečka zvládnou každý terén. Sedadlo je prostorné i pro starší dítě. Zádovou opěrku napolohuješ až do lehu. Opěrka nohou se ale zvednout nedá. Odkládací místo prostorného košíku rozšiřuje kapsa na zadní části zádové opěrky. Připojitelná hluboká vanička či autosedačka vytvoří z kočárku požadovanou kombinaci. Veškerou výbavu včetně dětského madla či pultu musíš ke kočárku dokoupit zvlášť.

Určitě doporučuji si říct, jak často budeš běhat, či jezdit na bruslích a podle toho se rozhodnout, zda pořídit kočárek s pevným kolem nebo stačí otočné, co se dá zaaretovat.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie