Výběr kombinovaného kočárku do nerovného okolí a pro květnové mimčo

Zodpovězené
14. led 2019

Dobrý den, mám prosbu - jaký kočárek vybrat? Dítko se nám narodí v květnu a ideálně trojkombinaci. Bydlíme na severu a okolí je celkem nerovné... Takže aby byl pohodlný pro dítko i na delší procházky?

Ahoj!

Naneštěstí si neuvedla rozpočet, takže je to opravdu dost široký výběr. Zkusím uvést různorodější výběr na inspiraci, a ty zase zkus popřemýšlet, o vlastních prioritách. I když si nejsi jistá, na co se vůbec zaměřit, zkus si odpovědět na otázky - budu často cestovat autem / MHD? Tehdy je třeba se zaměřit i na jeho kompaktnost a váhu. Jsem ochotna do kočárku zainvestovat i více, ať je co nejkomfortnější, nebo raději něco "překousnout" a ušetřit? Může být kočárek i trojokolka? Musí mít otočné sedadlo? Vadí mi korýtkové sezení (polohuje se celkovým nakloněním sedátka)? Také se soustřeď spíše na sportovní část - budeš ji používat mnohem déle. Vanička poslouží téměř každá - samozřejmě větší má své výhody, ale počítej s tím, že Májovče půjde někdy v zimě i tak do sportovní části (ať už na začátku, nebo ne).

Oblíbenými do horšího terénu jsou často polské kočárky - pokud náhodou hledáš robustnější, cenově méně zatěžující řešení a nevadí ti vyšší váha, viz značky Bebetto, Espiro, případně BEXA, které jsou kvalitnější a prostorné i ve sportovní verzi. Opravdu ale počítej s tím, že to po složení nebude žádné "tintítko", a také, že ne každému vyhoví sportovní část.

Z lehčích oblíbených modelů bych zmínila Cybex Priam 3, Cybex Balios M, Valco Baby Snap Ultra Tailormade s případnými Sport nafukovacími koly.

Cybex Priam 3

Cybex Balios M

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Všestranně nadané značky zahrnují i ​​ABC Design či Jané. Zajímavou volbou by mohl být i Casualplay LOOP, dostupný i s nápravou Allroad či běžeckých Running, pro které je výborným hybridním řešení pro všetranného rodiče.

Casualplay Loop

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

 Z tříkolových vzpomenu TFK Joggster Trail, Baby Jogger City Elite, Mountain Buggy Urban Jungle nebo Mountain Buggy Terrain V3,

TFK Joggster Trail

Baby Jogger City Elite

Mountain Buggy Urban Jungle

Mountain Buggy Terrain V3

případně i některé modely Phil & Teds. Z neotočných, prostorných a snadno skladných čtyřkolových kočárků zase Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, případně Baby Jogger City Mini či City Mini GT či Britax B-Motion 4 Plus. Obvykle je zde potřebné k sporťákem dokupovat hlubokou korbičku a autosedačku zvlášť.

Valco Baby Snap 4 Trend

Baby Jogger City Mini

Baby Jogger City Mini GT

Britax B-Motion 4 Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.