Je normální, že jeden mlékovod produkuje hnědě zbarvené kolostrum?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

jsem ve 34. týdnu těhotenství a při stlačení bradavek mi vyteče pár kapek kolostra. Bývá většinou nažloutlé. Z jednoho mlékovodu na pravém prsu mi však při stlačení vyteče tmavá kapka, na pohled se vždy leknu, že je to krev, ale když to otlačím do kapesníku, je to spíš oranžovo-hnědé.

Na gynekologii mi lékařka řekla, že to mám sledovat, a když tak mě pošle na sono. Na internetu jsem se dočetla, že kolostrum může být někdy hnědě zbarveno. Jsem z toho poněkud znepokojená.

Je normální, že jeden mlékovod produkuje hnědě zbarvené kolostrum?

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že není třeba se znepokojovat, obarvené kolostrum může být i krví, prsa jsou velmi prokrvená, začínají se připravovat na kojení a barva kolostra a poté i MM se bude měnit. Je dobře, že situaci sledujete i s lékařkkou, a pokud byste měla stále neklid, klidně si zajděte na sono.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová