Mlezivo/kolostrum v těhotenství. Máte zkušenosti ohledně zbarvení?

sabina_deer
15. únor 2021

Zdravím holky,

jsem nyní ve 33tt a už nějakou dobu mi z prsu vytéká mlezivo. Nejprve začalo jen z levého prsu a nyní střídavě z obou.

Neviděla bych v tom žádný problém, ale tekutina se mi zdá dost zabarvená do červeno/hněda (viz foto) a co jsem si četla informace na internetu, tak by měla být spíše čirá/krémová.

Říkala jsem to své obvodní gynekoložce a ta mě pouze poslala na vyšetření ultrazvukem a tam pan doktor žádný problém nenašel.

Chtěla jsem zachytit vzorek na vložku do podprsenky a ukázat v poradně, ale když ji tam mám vloženou neobjeví se ani kapka.

Nemáte s tím některá zkušenost?

Děkuji🙂

pe_tu_ss_ka
15. únor 2021

@sabina_deer může mít asi barvu i tmavší. Já měla úplně žluté, když jsem odsávala synovi do nemocnice.

malvinz
15. únor 2021

@sabina_ deer Já mám rakytnikově oranžové (36tt) barva muže byt prý ze začátku různá. Pravé mléko přijde až po porodu, mi bylo řečeno.

martiniquest
15. únor 2021

Moje bylo tmave zlute 🙂 pokud nic neboli a nejsou zatvrdliny, doporucovala bych prestat cist internety 🙂

katushga
18. únor 2021

@sabina_deer http://www.kojeni.cz/question/krev-mlece-pri-sani/
Mohl by to být tzv. syndrom rezavého potrubí, to se ukáže až po porodu, až se spustí mléko. Samozřejmě bude lepší se poradit s lékařem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru