Kojení v těhotenství - mlezivo. Je lepší počkat s druhým těhotenstvím po ukončení kojení?

Zodpovězené
31. říj 2019

Dobrý den,

prosím o radu. Pokud bych kojila své první dítě v těhotenství s druhým dítětem, kdy se pro druhé dítě začne tvořit mlezivo? Mám obavu, že první dítě může mlezivo vypít ještě nenarozenému miminku. Zvažuji nyní, jestli se začít pokoušet o druhé dítě už teď nebo raději počkat až po ukončení kojení prvního dítěte.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě se můžete pokoušet už nyní. Tzv. tandemové kojení je krásné a je to velmi intimní zážitek jak pro maminky, ta pro obě děti. Příroda je chytrá a MM je vždy vytvořeno tak, aby vyhovovalo potřebám mladšího dítěte. Starší se jen "přiživuje" 🙂.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová