Počkat nebo risknout otěhotnění před ukončením školy?

shannondrake
9. únor 2016

Mám cca 3,5 mesice do ukončení školy. Rádi bychom s manželem už miminko. Přemýšlím, jestli už začít teď nebo počkat do konce školy. Ráda bych už hned ale nevím co mě v těhotenství čeká. Co myslíte? Počkaly byste nebo se toho nebály?

myjusiatko
9. únor 2016

Na to ti asi normalnu odpoveď nikto nedá. Nemusí ti byť nič, môžeš zvracať od rána do večera. Môžeš otehotnieť hneď, môže to trvať dlhšie... Takže je to na vás, ako sa cítite.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
alilisi
9. únor 2016

3,5 měsíce uteče jako voda. Pokud v tom máte jasno, začala bych se snažit hned 🙂

verka4d
9. únor 2016

Každý má samozřejmě jiný názor,ale já bych taky začla hned. Ono se to třeba dlouho nemusí podařit a než pak panikařit,že to nejde,tak raději už teď ne se vyloženě snažit,ale prostě si nedávat pozor a třeba to dopadne 🙂 Nemyslím si,že dokončení školy je takový stres,že by to miminku nějak ublížilo. Právě naopak,přijde mi,že tu školu pak člověk bere víc v klidu,protože jsou přece důležitější věci... Možná to beru jinak,máme s manželem čtyři děti a i když jsme to první měli docela zamlada,rozhodně nelitujeme 😎
Ať už se rozhodnete jakkoliv,přeji hodně štěstí a ať Vám to vyjde přesně tak,jak si přejete. Potom budete spokojení a ostatním je po tom houby 😉

kacca11
9. únor 2016

Ja bych urcite pockala. Urcite jsi mlada, netlaci te cas, tak si to dej za odmenu.

Jinak premyslela jsi i nad praci, narokem na materskou, nad tim, co budes delat v tehotenstvi?

sariky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evik19
9. únor 2016

Já jsem byla během státnic na konci třetího měsíce a nemohu to doporučit. Jednak jsem z toho stresu začala krvácet a bála jsem se, že potratím. A za druhé bych to nedoporučovala z hlediska nutnosti učení, já jsem první trimestr byla schopná jen spát, spát a spát a žila jsem jen na jabkách a banánech, nic jiného jsem nebyla schopná pozřít. Takže když jsem přišla z práce, tak místo abych se začala učit, jsem usnula s učením na gauči - a to jako téměř okamžitě. Dodneška nechápu, jak jsem ty státnice tehdy udělala.

terinda
9. únor 2016

@shannondrake tak když už se ptáš, počkat a mít nějakou praxi v zaměstnání 😉

shannondrake
autor
9. únor 2016

Je mi 27. Vyhlidku prace mam, ale abych smlouvu na neurčito bych dostala až po odchodu kolegyně do důchodu a to je až na konci roku 2017. To že se nebudu mít kam vrátit je nám jasné. A když nedostanu mateřskou tak se nezblaznime. Teď 3 roky prezenčně studuji takže jsem bez příjmu takže žádná změna by to nebyla 🙂

loafeer
9. únor 2016

začla bych jít listovku, trošku se na těhotenství připravila i fyzicky a za 3,5 měs se na to vrhla. Pro mě osobně by to byla taky zbytečná komplikace- nevolnosti, unava, spusta učení, stras....přijde mi to zbytečné a za ty 3,5měs ti nic neuteče, věk máš dobrý, není potřeba to hrnout pod tlakem. Zapiješ státnice a vlítneš na to:o)

samaber
9. únor 2016

3,5 měsíce je kousek, chápu správně,že jde o to, jestli uděláš státnice nebo se ti prodlouží studium? protože jestli se nebojíš o státnice, tak si myslím, že ti nic nebrání

martiniquest
9. únor 2016

Částečně jsem na tom byla podobně jako Ty. Mně teda nechybělo 3,5 měsíce, ale zcela neznámá doba (dělám doktorát a pro dodělání mi chybí 2 vědecké články, dizertace a státnice), jenže mi bude za měsíc 28 a už jsem nechtěla na nic čekat, navíc rodina je pro mě důležitější než PhD. Proto jsme se partnerem dohodli, že do toho praštíme hned. Jen jsme si naplánovali počátek snažení tak, abych stihla udělat státnice s nějakým rozumným břichem. Teď jsem v 15tt, státnice mám začátkem dubna. Do porodu chci ještě napsat dizertaci a ten zbytek dodělám s dopomocí školitele v průběhu mateřské.
Ve Tvém případě bych asi počkala. Jistě, nemusí se povést hned napoprvé (ne že bych Ti to nepřála), třeba bys šla ke státnicím teprve v prvním měsíci. Ale stejně tak se může zadařit hned a věř mi, že ten první trimestr, resp. v mém případě 2.-3. měsíc, není žádný med (ne že by se to nedalo zvládnout, ale to období není moc komfortní a já bych se v tu dobu učit na státnice nechtěla, i když – kdybych musela…) Bývala jsem hrozně unavená (2. měsíc), pak mi bývalo špatně od žaludku a měla nízký tlak (3. měsíc). Teď už se to lepší, takže v březnu se vrhám na učení a v dubnu hurá na státnice.
Ještě jedna věc – ať už se rozhodneš tak či tak, rozhodneš se správně, protože všechno je tak, jak má být 😉

milius
9. únor 2016

Já bych taky počkala až po poslední zkoušce. Byla jsem v podobné situaci. Měla jsem už po státnicích a domluvené místo a s manželem jsme si říkali, že to bude určitě trvat aspoň půl roku než otěhotním. No otěhotněla jsem hned na poprvé!!!! 🙂 takže z práce sešlo, první trimestr hrůza hrůzoucí, jen jsem zvracela a spala.. Neumím si představit, že bych se učila na státnice. Tak to ještě pár měsíců vydrž, dělej si ovulační testy, měření teploty, ať poznáš jak máš pravidelnou ovulaci a pak se na to vrhnete připravení 🙂
Moje spolužačka otěhotněla asi 4 měsíce před ukončením školy, říkala, že to bylo hodně náročné, stres ze zkoušek, nedostatek spánku a k tomu ty příjemnosti na začátku těhotenství.

suzina08
11. únor 2016

Rozhodně bych počkala. Samozřejmě Vám nic nebrání vysadit antikoncepci a nechat to náhodě, nicméně může se stát, že se Vám zadaří velice rychle a ty bys poslední měsíce školy mohla protrpět. Státnicovala jsem s holkou, která byla v té době už v šestém měsíci a opravdu ten stres pro ní nebyl nic moc 😉

mirka_sl
21. únor 2016

Ja bych do toho rozhodne sla 🙂 dodelavam si posledni rok, v kvetnu koncim 🙂 od rijna se snazime o mimco, ale stale nic, takze jsem rada, ze jsme se na to vrhli uz v tom rijnu 🙂 ale kazda to mame jine 🙂 muzes otehotnet hned na poprve a nebo jako ja 🙂
@shannondrake