Mohu při užívání přípravku Cipralex kojit?

Zodpovězené
13. zář 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení a užívání antidepresiva Cipralex (Escitalopram) 10 mg kvůli připadající poporodní depresi způsobené měsíčním odloučením miminka kvůli jeho nemoci. Mléko se mi podařilo odsávat a zachovat a syn, který je konečně doma, se pěkně kojí, tak o to nechci přijít.

Je možné kojení při antidepresivách?

Děkuji

Dobrý den,

můžete být úplně v klidu, antidepresiva většinou, a Cipralex konkrétně, je slučitelný s kojením, klidně pokračujte.

Moc držím palce, ať se Vám daří!

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová