Pití nealkoholického piva s max. 0,5 % alkoholu v 0,5 l. Může se pít a dostává se tento poměr do mléka?

Zodpovězené
6. bře 2024

Dobrý den,

možná blbá otázka, ale...Ráda si dám nealko pivo, ale je v něm max. 0,5 % alkoholu v 0,5 l. Po vypití, někdy do 10 min., někdy do 30 min., někdy do 1 h kojím. Myslím, že trochu po tom pivu cítím uvolnění. Někde píší, že se nealko pivo pít nemá a někde, že může.

Jak to tedy je a dostává se tento poměr do mléka?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

alkohol se do MM dostává zhruba ve stejném poměru, jako do krve. Stejně tak se vstřebává. V občasné konzumaci nealko piva nevidím nic nebezpečného.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová