Špinění při kojení. Je to běžné anebo ne?

Zodpovězené
14. únor 2019

Dobrý den,

je mi jasné, že tenhle dotaz bych měla směrovat spíš na svého gynekologa, ale zkusím to i tady u vás. Mám čtyřměsíční dceru a v cca jejich 3 měsících (20.1.) jsem dostala (asi) ms - jednalo se spíš o třídenní špinění opravdu slabého rázu. Včera (11.2.) to začalo znovu, opět slabé špinění. Všemu předcházelo pobolívání podbřišku jako před ms. Podotýkám, že plně kojím, a to cca po 2-3 hodinách ve dne v noci. Je to v pořádku, že takto cyklus hapruje? Jinak žádné potíže nemám, rekonvalescence po porodu proběhla velmi rychle, prohlídka po šestinedělí byla také ok. Celkově jsem měla za to, že se u mě ms nějakou dobu neukáže skrz četnost kojení, ale je mi jasné, že každé tělo je jiné.

Předem děkuji za odpověď, hezký den 😊.

Dobrý den.

Jak píšete berte tuto odpověď jako laickou, nejsem odborník v této problematice. Předpokládám, že špinění může být způsobeno kolísající hladinou hormonů. Často se objevuje ve chvíli, kdy se změní - prodlouží - frekvence kojení. Menstruace se často vrací, když maminky začínají např. přikrmovat a časové intervaly mezi kojením se přirozeně prodlouží, či miminko začne sát méně. Někdy hladina hormonů kolísá i při zachování frekvence - což může být Váš případ.

Při potížích se však rozhodně obraťte na svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová