Atypický výsledek krve v prvním screeningu. Co si pod tím mám představit?

Zodpovězené
2. bře 2021

Dobrý den,

dnes jsem volala Dr. na výsledky krve k prvnímu screeningu. Řekla mi, že ještě potřebují nabrat jednu krev, že jim ty výsledky vyšly nějak atypicky. S mimčem je prý všechno v pořádku. Nedokázala mi říct, co tam je atypické.

Dokážete mi, prosím, poradit, co si pod tím představit?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel nevím, jakého screeningu se výsledky krve týkají. Odběr krve na prvotrimestrální kombinovaný screening na chromozomální vady se obvykle neopakuje, protože atypické výsledky mají svůj význam. Možná se tedy spíše jedná o screening na protilátky proti erytrocytům, kdy se někdy doplňuje další krevní odběr k upřesnění typu protilátek. Ale to se prosím informujte u svého gynekologa, čeho se to týká.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz