Datum porodu. Kdy jsem tedy otěhotněla?

Zodpovězené
13. dub 2024

Dobrý den,

pokud je datum porodu 12.6., tak jsem otěhotněla v září 17. - 20. nebo v srpnu 18. - 22.?

Děkuji

Dobrý den,

při odhadu termínu porodu se vychází z délky těhotenství 38 týdnu od početí neboli 40 týdnů od prvního dne poslední menstruace (pokud jsou cykly pravidelné a ovulace probíhá okolo 14. dne). Pro termín 12.6. by potom početí vycházelo na 20.9., ale nevím, jak jste měla termín porodu stanoven a vždy je tam poměrně velká nepřesnost plus minus týden i více.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz