Které datum jsem otěhotněla?

petruna94
2. dub 2019

Dobrý den, mám takový dotaz ohledně dne početí. Dle utz ve 14 tt mám termín porodu 14.8.2019. Podle mých výpočtů vychází početí kolem 20.11. Poslední ms jsen nějak nesledovala, takže si nepamatuji přesný datum. Je možné, že jsem mohla otěhotnět z pohl. Styku 9.11?

jaja01k
2. dub 2019

Ano.

moxha
2. dub 2019

Neeee.

zajiczek
2. dub 2019

Záleží na tom, kdy u tebe probíhá ovulace. Hlídáš si ji? Poznáš ji? Pokud ani jedno z toho, tak vlastně nevíš, kdy tvoje ovulace probíhá, a ovulace probíhá u každé jinak a jen při ní a kousek před ní můžeš počít. Pokud máš ale pravidelnou menstruaci a nikdy jsi neměla žádny problém a rozhozené hormony, je to málo pravděpodobné. Některé ženy mají ovu i přes MS, ale to jsou výjimky.

zajiczek
2. dub 2019

UTZ je orientační, +- 5 dní. U mé doktorky na prvním UTZ vyšel termín na 8.2., pak při velkém prvním UTZ 6.2 a pak už se to zkracovalo. Finální termín podle výpočtu UTZ byl 3.2.

chumlee71
2. dub 2019

@petruna94 ano, je to možné

calvac
2. dub 2019

@petruna94 Mozne to je.

petruna94
autor
3. dub 2019

ms jsem mela celkem pravidelnou, posledni den ms jsem mela bud 29.9. Nebo 5.11. Kdybych to tak vedela presne. Rada bych datum 9.11.vyloucila.

ah1234
3. dub 2019

@petruna94 vylucis ho az testom otcovstva. Sanca tak vzdy je.

belair
3. dub 2019

Pokud byl poslední den má 29.10, tak je početí 9.11. i docela pravděpodobné, pokud 5.11, tak možné, já otěhotněla 8 den cyklu, ty bys to měla hodně podobné (počítám délku cyklu 4-5 dní). Testy otcovstvi ti to řeknou jiste.

tulikiss
3. dub 2019

podle utz nikdy neurcis presne datum poceti. je to jen odhad podle delky plodu, jak by asi mel byt velky v danou dobu, ale presne to neni. ja mam syna po IVF, kdy doslo k vpraveni spermie primo do vajicka, takze vlastne na minutu muzu rict kdy doslo k poceni a stejne na utz to bylo +/- tyden i vic.

zajiczek
3. dub 2019

@petruna94 Holka, tak jak píše belair, obojí je dost možné. Jen jestli si nepleteš pojmy s dojmy. Den početí je dnem, kdy je ovu, tz. kdy vajíčko vypluje z vaječníku a vydá se všanc spermiím a splynou spolu. Den početí nemusí být nutně dnem, kdy došlo ke styku. Takže styk jsi mohla mít 9.11. a ovu se buď teprve chystala (tzn. chystalo se vajíčko), nebo už probíhala (vajíčko už je nachystané na spermie).
Oboje datumy jsou reálné. Zkus se rozpomenout, vybavit si dny, co jsi dělala a jestli jsi při tom měla ms, a zkus si to utřídit. A pak uvidíš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru