Hodnoty NT. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
22. kvě 2023

Dobrý den,

dnes jsem absolvovala screeningove vyšetřeni v týdnu 13+2, UTZ v naprostém pořadku, Linea Nucheae 1,7mm, 1,49 MoM.

Krev:
PAPP-A -1,66mlU/ml 0,44 MoM
FBHCG -36,46 ng/ml 1,5 MoM
Výsledek negativní 1/616
Dle staři matky 1/853

Těhotenství je po IVF darovaným vajíčkem, věk matky 24, mně je 42 let. Jsem pozvaná na genetiku a nerozumím, které hodnoty jsou špatné a co to znamená.

Předem dékuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Hlavní výstup celého screeningu je celkové riziko pro Downův syndrom, které máte 1/616. V tomto riziku je zahrnut Váš věk, výsledky krve i ultrazvuková měření.

Více bych prosím odkázal na moji odpověď na předchozí dotaz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz