Hůře viděna náplň žaludku. Je to normální, nebo by mohlo jít o nějakou patologii?

Zodpovězené
11. srp 2022

Dobrý den, pane doktore,

nedávno jsem podstoupila screening ve druhém trimestru. Paní doktorka hledala delší dobu žaludek, aby prý zjistila, zda je funkční jícen. Nedařilo se, a tak jsem měla půl hodiny vyčkat, a pak jsem šla na uktrazvuk znovu. Minutku hledala, neviděla, ale nakonec se náplň žaludku naštěstí zobrazila.

I tak si pokládám poslední dny otázku, zda je to normální, proč žaludek nebyl vidět hned, zda nejde o nějakou patologii (jícnu, žaludku).

Mějte příjemný den a děkuji za Vaši odpověď. 🙂

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.

Žaludek se plní, jak miminko polyká plodovou vodu a zase vyprazdňuje. Je tedy časté, že ho zrovna v době vyšetření zachytíme vyprázdněný a je potom nutné čekat, než se naplní, což trvá řádově desítky minut, někdy i více.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz