Jak dlouho trvalo, než se vám opět "zadařilo" po potratu?

dada_88
10. zář 2015

Ahoj holky, je to asi měsíc a půl, co jsem potratila, byla jsem 5tt..Naštěstí jsem na revizi nešla, tělo si poradilo samo a teď jsem týden po menstruaci, slyšela jsem spoustu názorů, kdy začít zkoušet znovu...My už začali...psychicky jsem na tom celkem dobře, chvíli to trvalo, ale už jsem se přes to přenesla, stejnak s tím nic neudělám...jen ve mě dřímá trochu strach, aby když tak na podruhé bylo vše ok.. jak to bylo u vás??Jak vám to dlouho trvalo a zadařilo se znova bez jakýkoliv problémů??
Ještě jedna věc.. zjistila jsem, že mám zánět jícnu a beru na to prášky Loseprazol prý to v těhotenství nevadí říkal doktor z gastroskopie...máte někdo zkušenost??

Za jakékoliv názory předem děkuju.. 😉

nonnni
10. zář 2015

@dada_88 s leky neporadim, ale po prvnim zamklem tehotenstvi v 7.tt jsem otehotnela ihned po prvni MS, tedy presne v cyklu, jak jsi ted ty. Dcera prevcirem oslavila desate narozeniny, vse bylo naprosto v poradku🙂

V 5.tt jde spis jeste o biochemicke nez zamkle tehotenstvi, vubec se s tim netrap, klidne to zkousejte, jako by se nic nestalo a jen se ti zpozdila MS.

im4fun
10. zář 2015

@dada_88 ja jsem v dubnu sla na revizi v 13tt po zamlklem potratu. Pak jsme pockali dva mesice a pak zase hned jsem otehotnela. Samozrejme ze vyhrano stale nemame. Jinak pokud jsi nebyla na revizi tak klidne tehotni hned. Podle me u tebe slo o cjem.tehot. a ne potrat jako takovy, nebo?

kalutedi
10. zář 2015

Já otěhotněla vždy po třech měsících. Po prvé to nevyšlo (zamlklé těhotenství), po revizi jsme si asi 14dní dávali pozor, pak to zkusili a zase to vyšlo třetí měsíc. Nakonec vše v pořádku. Teď se začínáme snažit o druhé, tak uvidíme. Loseprazol neznám.

vlajka1
10. zář 2015

Po prvním potratu jsem otěhotněla po 7mi měsících, ale šlo o zamlklé těhotenství. Potom jsme měli půl roku pauzu a zadařilo se po dalším půlroce. Teď jsem v 18tt a vše se zdá být v pořádku 🙂

ladie
10. zář 2015

@dada_88 otěhotněla jsem po půl roce a všechno naprosto v pořádku.

dada_88
autor
11. zář 2015

@nonnni: nevím co je biochemický potrat..ve správě bylo napsáno myslím něco jako neurčený potrat bez komplikací...těhotenství jsem měla potvrzené, jen od začátku to podle mě neodpovídalo poslední menstruaci leda, že bych měla ovu později (což nevím, ovu nepoznám), potratila jsem cca 2 týdny po vynechání menstruace a od začátku jsem měla podezření, že jsem těhotná, nikdy se mi menstruace neopozdila.. možná tak max. o den., pálila mě žáha, bolela mě prsa.. plod měl asi 5mm, tak nevím.. ale na kyretáž jsem měla jít.. dokonce jsem byla v nemocnici a když jsem řekla panu doktorovi, že krvácím (teda spíš špiním) od začátku málo a po týdnu skoro vůbec, tak mě pustil domů, ať přijdu za pár dní na kontrolu na HCG a pak jsem šla ještě asi za 2 týdny a HCG bylo 0, takže ok..

dada_88
autor
11. zář 2015

@nonnni
@im4fun
@vlajka1
@ladie : Děkuju holky za každý názor nebo připomínku 😉 🙂

nonnni
11. zář 2015

@dada_88 biochemicke tehotenstvi je takove, kdy dochazi k oplodneni vajicka, ale v prubehu jeho nidace dochazi k chybe (budto v nidaci, nebo uz je spatne geneticky zalozeno) a vajicko odchazi v podobe trochu zpozdene menstruace. Nemit moznost hodne casne diagnostiky, tak bys mela za to, ze se ti jen zpozdila MS. Jde o jev velmi bezny, ale zase by se nemel prilis opakovat. Ja jich ve snazeni o potomstvo mela hodne + 2 potraty a nakonec mam tri zdrave deti, takze neztracej nadeji a smele do dalsiho snazeni🙂

zukanak
11. zář 2015

@dada_88 poprvé jsem otěhotněla v září 2014, v říjnu 2014 samovolný potrat, v prosinci 2014 opět těhotná, v únoru jsem musela na revizi kvůli zamlklému těhu, další biochemické těhu teď v červenci...

@nonnni přišlo se u tebe na to, čím ty potraty byly? My máme s manželem za sebou milion testů a nikde se nic nenašlo. Naopak prý ukázkové výsledky - genetika, imunologie, hematologie. Důvodem toho ZT byla genetická vada embrya, ale u nás se nic nenašlo, takže šlo o náhodu. Nevím, ale co znamená to biochemické těhu. Doktor mi říká, že to nemám jako těhu počítat, že to je velmi časté. Ty sis asi taky prošla ledasčím, tak mě zajímá tvá zkušenost. Děkuji moc 🙂

nonnni
11. zář 2015

@zukanak ja nikdy na zadnych testech nebyla....toto bylo v rozmezi snazeni o tri deti a ve vysledku to nebyla zase takova tragedie, mohlo yt daleko hur, toto je takovy slaby prumer v rozmozovacich problemech.

My se nakonec o vsechny dcery snazili pul roku a sedmy mesic to vzdy vyslo. U prvni porad nic, pak potrat v 7.tt a pak hned tehotenstvi. Pri snazeni o druhou dceru jsem mela pomalu kazdy mesic biochemicke (jednoduse to ber, ze kdyz ti MS prijde s tydennim zpozdenim, tak to neni brano, jako potrat, ale biochemko) a nakonec pomohlo (mozna psychika, nevim), z emi kamaradka poslala do zahranici Urtogestan, kdyby to bylonedostatecnou produkci progesteronu a vyslo to hned prvni mesic, co jsem ho brala a opet to byl semy mesic snazeni. U treti jsem otehotnela na prvni dobrou, ale potratila v 9.tt odmitla jsem revizi) a otehotnela v unoru, snazili jsme se 3 cykly....ve vysledku opet semy mesic od rozhodnuti otehotnet.

Vzhledem k veku a potratum mi moje gynekolozka nechala udelat krevni testy na mutace, ale to vyslo v poradku. JInak nic.

Ale kdyby se ti biochmka opakovala porad dokola, tak by to mel dat Utrogestan, to ti neuskodi...kdyby nahodoou. A mel by ti delat, prubezne behem cyklu, hormonalni profil..

zukanak
11. zář 2015

@nonnni Děkuji za odpověď. A ten Utrogestan si brala hned po pozitivním testu nebo už po ovulaci?

betelgeuzz
11. zář 2015

při snažení se o druhé jsem taky potratila v 5tt, otěhotněla jsem pak druhý cyklus. vše proběhlo naprosto v pořádku. četla jsem, že takhle končí 30% těhotenství, akorát se o tom moc nemluví.

nonnni
11. zář 2015

@zukanak od ovulace...u me tedy do uspesneho testu, vzhedem k tomu, ze to hned vyslo, ale jinak se bere do doby ocekavane MS (a pak dle potreby. Neuskodi, ale zase je po tom clovek stranse unavenej, polykat nema stejny efekt jako zavadet a to zase z tebe porad neco tece....no chutovka, ale da se to🙂))...kdybys ho brala porad, tak si oddalis MS i presto, ze tehotna nejsi. Chce to vsak mit alespon nejake podvedomi o dobe ovulace a delce lutenalni faze. Tak 2 mesice bych sledovala...v tom take muze byt problem, kdyz je prilis kratka lutenalni faze (od ovulace do MS....nestihne se nidace a vse se vyplavi s MS)...

zuzka_b2
11. zář 2015

Ahoj, netrap se, potrat je naprosto normalni, projde si tim snad většina zen, jen se o tom nemluvi...
Ja byla na revizi, zadarilo se hned z prvního styku po ni (doktor rikal počkat dve MS, ale vlastne jsem počkala jen jednu, prisla totiž az za 8 tydnu). A tentokrát normalni tehotenstvi 🙂
Hodne stesti.

dada_88
autor
11. zář 2015

@zuzka_b2
@zukanak :holky děkuju za podporu a za váš čas my sem něco napsat.. já určitě doufám, že to na 2.pokus bude v pohodě.. uvidíme, jak nám to půjde..člověku stejnak nic jiného nezbyde, než doufat, že vše bude ok.. 😠 😉