Kouření v těhotenství. Ubližuje moc kouření v prvních týdnech těhotenství plodu?

Zodpovězené
13. dub 2024

Dobrý den,

vím, že by se to nemělo a opravdu se snažím přestat. 🥺

Ubližuje kouření v prvních týdnech těhotenství moc plodu?

Opravdu se snažím přestat, ale je to těžké, protože jsem byla silný kuřák.

Děkuji

Dobrý den,

ano, kouření během těhotenství představuje rizika jak pro matku, tak pro vyvíjející se plod. Mezi hlavní rizika patří vyšší riziko předčasného porodu, nízká porodní hmotnost, placentární poruchy a problémy, ale třeba i vyšší riziko infekcí u těhotné, protože kouření oslabuje imunitu.

Chápu, že přestat kompletně s kouřením najednou není jednoduché, obzvláště pokud jste byla silný kuřák. Každá cigareta, kterou dokážete omezit, má velký význam a těhotenství může být velmi silným motivem, aby se Vám podařilo kouření zcela zanechat.

Držím palce.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz