Mladší plod na utz, než podle ms. Mám se znepokojovat?

Zodpovězené
11. led 2024

Dobrý den,

mám dotaz, zda se mám znepokovat, když bych měla být podle ms 9. tt, ale podle uzt na první kontrole jsem v 7. tt.

Dostala jsem Utrogestan. V roce 2022 jsem prodělala samovolný potrat v 6. tt.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě se neznepokojujte a vyčkejte dalších kontrol (nepíšete, zda byla vidět srdeční akce, ale předpokládám, že ano). Pokud takto v počátku nesouhlasí stáří plodu podle ultrazvuku a podle menstruace, bývá to nejčastěji proto, že je gravidita starší nebo mladší (ve Vašem případě tedy mladší, tj. ovulace a otěhotnění mohlo proběhnout později).

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz