Větší plod než podle výpočtu

kerri88
23. únor 2017

Ahoj holky, byla jsem včera na kontrole v 7+6, všechno vypadá dobře, gestacni vacek odpovídá na týden 7+6 stejne jako podle ms, aleeeee.. plod je větší.. nameril myslím 21mm což mu podle tabulek odpovídá na 9tt a znepokojil se ze tam na tu velikost není srdíčko, kdyby to bylo ten 9tt.. takže mě objednal za dvy dny, ze uvidíme, ze to není moc optimistické.. takže jsem zase odesla ubrecena s neschopenku domu, jelikož už jsem po jednom zámek lem těhotenství.. doma jsme nad tím premysleli a přišli na to, ze to 9tt být 100% nemůže.. protože podle doporučení doktorky jsem musela počkat po tom potratu dva cykly.. takže jsme se pokusili až opravdu po.. Kdyby to byl opravdu 9tt tak bych musela otěhotnět už před tou ms a to není z čeho.. tak uvidím zítra.. jsem z toho samozřejmě na nervy.. takže se modlím aby byl proste plod vyvojove jen trosku větší, snad to není vada a co nejdřív se tam objevilo srdíčko.. 🙏

kerri88
autor
23. únor 2017

Mate některá podobnou zkušenost?

werumka
23. únor 2017

@kerri88 To ale přece není o tolik, ne? 7+6 je konec 8. týdne. Resp. zítra začínáš 9.tt... Odpovídá ovulace výpočtu podle menstruace?

g_m
23. únor 2017

@kerri88 Já bych ještě počkala a zahnala chmury. Při takové velikosti je milimetr sem a milimetr tam na utz obrovský rozdíl. Příště bude vše ok!

kerri88
autor
23. únor 2017

Taky si myslím, tak nechápu proč byl doktor tak znepokojeny. Dostala jsem strach, jestli to není nějaká velká odchylka.. 😖
Jak to myslíš s tou ovulaci?

kerri88
autor
23. únor 2017

No byla jsem včera a pozval si mě na zítra.. tak snad tam bude změna ta, ze se konečně rozbusi srdíčko.. vím ze se potom na genetice vše premeruje, tak jsem byla znepokojena ze se to takto vychyluje už od začátku 😔

werumka
23. únor 2017

@kerri88 No termín podle menstruace počítá s tím, že ovulace byla přesně 14. den cyklu. Tak jestli to odpovídá 🙂

werumka
23. únor 2017

@kerri88 A taky záleží na přesnosti ultrazvuku. Ono tam klidně to srdíčko už být může, ale pokud nemá lékař dobrý utz, tak ho vidět nemusí.

kerri88
autor
23. únor 2017

Myslím si ze doktor má velice dobre vybavení, když srdíčko nenašel vnitřním ultrazvukem, zkoušel to i přes bříško.. a bohužel.. no poslední ms jsem měla 30.12.16..

werumka
23. únor 2017

@kerri88 To chápu, ale je důležité, kdy byla ovulace, ne, kdy byla menstruace 🙂

kerri88
autor
23. únor 2017

Ovulacni testy jsem si nikdy nedělala a ten měsíc jsem to zrovna ani nepoznala mírnou bolesti jako obvykle.. takže netuším..

werumka
23. únor 2017

@kerri88 A jaký den cyklu jsi mívala ovulaci v předchozích cyklech? Bylo to spíš později, než ten 14. den cyklu?

kerri88
autor
23. únor 2017

Myslím ze kolem 13-14 dne..

werumka
23. únor 2017

@kerri88 Tak to velikostně odpovídá. Tak budu držet palce, ať se srdíčko zítra objeví 🙂

kerri88
autor
23. únor 2017

Dekuju moc 🙂 teď je každá rada a slovo útěchy k nezaplacení.. jak už si člověk jednou projde tím nejhorším, tak je ke všemu takový skepticky.. 😖 nedokážu si představit projít si vším znovu a miminko si moc přejeme.. navíc mám laidenskou mutaci takže si teď od začátku každý den picham injekce do břicha na ředění krve.. 🙄

absintka19
23. únor 2017

@kerri88 velka odchylka urvite ne 7+6=8tt a zitra budes 8+0=9tt takze odchylka 1 den. Nezbyva jen cekat a verit. Hlavne ty musis byt v pohode. Nekdy se to podari.
Mozna to bude znit drsne, nicmene lepsi kdyz slaby plod odejde drive nez pozdeji, nebo mit nemocne mimi.
Verim, ze vse dopadne ok. Ja mela srdicko 6+5tt.

kerri88
autor
23. únor 2017

@absintka19
Jojo to souhlasím, říkala jsem si tenkrát pro útěchu to samé.. No prave je to individuální.. to tělo je tak nevyzpytatelné.. 😒

absintka19
23. únor 2017

@kerri88 jojo, mi rikej. My meli stesti, tak verim ze to doklepu dokonce. 1.IVF a vyslo to. Diky bohu za medicinu.

kerri88
autor
23. únor 2017

@absintka19
Jeeee tak to je super, to je radost veliká.. to gratuluji.. to je jistě dvojnásobná radost.. 🤰
Přijde mi ze v dnešní době je otěhotnět veliká vzácnost, co tak slyším okolo sebe.. takže jsem byla moc rada ze nám to vyšlo v obou případech napoprvé.. jen doufám ze už to konečně dotahneme do konce.. v kolikatym tt jsi?

absintka19
23. únor 2017

@kerri88 jsem v 30tt. Nam to prirozene neslo, jsem bez ovulace, mam cysty, manzel zdravy. Jak rikas, otehotnet prirozene a s uspesnym vysledkem je vzacne a smutne na tom je, ze tem co to i vyjde si toho vubec nevazi....o to budeme lepsi rodice...

kerri88
autor
24. únor 2017

Tak mám holky po kontrole, dnes 8+0 a srdíčko stále nikde 😔 další kontrola za 4dny.. jsou to nervy 🙏

kerri88
autor
24. únor 2017

V kolikatem týdnu se objevilo srdíčko vám?

absintka19
24. únor 2017

@kerri88 Ahoj, ja mela presne v 6+5tt, to si me primo objednali na 6+5tt poprve a bylo videt.

kerri88
autor
24. únor 2017

Ach joooo 😔 nevím jestli mám začít panikarit.. ale ku podivu jsem docela v klidu a pořad doufám.. 👶

absintka19
24. únor 2017

Mudr. Michal Koutsky, porodnik uvadi co se srdecni akce tyce : "Dobrý den,embryo s akcí srdeční bývá vidět různě,ale pravidlem je, že srdeční akce musí být vidět u 6 mm a většího embrya,tj.cca 7.týden ultrazvukového stáří." Nicmene do defin.infa bud v klidu, pomuze to tobe, pripadne prckovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru