• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Posunutý termín porodu podle UTZ, je to v pořádku?

21. ledna 2014 
Ahoj těhulky a maminky, dnes jsem byla na kontrole, měla bych být ve 14+3 (podle posledního ultrazvuku), termín vycházel na 18.7. a dneska bylo na ultrazvuku při kontrole psán termín 27.7. Četla jsem, že by v tomto týdnu mělo mít miminko kolem 8-9 cm, naše má 6,9 cm. Je to v pořádku, že se až tak mění termín a že je miminko takhle ,,maličké"? Podle tohoto termínu bych měla být místo 14+3 ve 13 týdnu a 1 dni... Jsem se toho trochu lekla. Děkuju za odpovědi.
20. led 2014 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží hodně na kvalitě ultrazvuku, můj dr. má takový "starožitný" a taky měří jinak než v nemocnici. Na screeningu jste nebyli? Tak by to mělo být nejpřesnější.
20. led 2014 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, na tomhle UTZ se zpřesňuje termín většině maminek, podle MS je jen orientační. Datace těhotenství se ale nemění, drž se té původní.
21. led 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 Bud v pohode :slight_smile: me posunuli z 8+5 dle ms na 9+2 dle utz, takze mi posunul gyndr pm z 19.11. na 14.11. coz byl realne nesmysl. Ja byla z toho hodne spatna, nez jsem pochopila, ze podstatny spis utz a pm jak napsala @antoinet pouze orientacni :wink:
21. led 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to taky o týden posunuli dozadu :slight_smile:
21. led 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek