Můžu si vyžádat ultrazvuk ke zjištění pohlaví?

Zodpovězené
10. čer 2022

Dobrý den,

jsme ve 25. týdnu a stále nevíme pohlaví. Můj gynekolog mi dělá ultrazvuk jen vestoje a tak půl minuty, kvůli srdíčku.

Můžu si vyžádat ultrazvuk ke zjištění pohlaví?

Je dost odměřený a když chci něco navíc, bývá i nepříjemný.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě si ultrazvuk vyžádat můžete. Zkuste zavolat do ultrazvukových center či ke gynekologům, kteří nabízejí screeningové ultrazvuky a určitě někoho najdete. Popř. určitě není problém se objednat do screeningového centra ke mně (viz odkaz pod podpisem), jestli to pro Vás není moc z ruky...

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz