Pohlaví dle ultrazvuku mezi nožičkami. Pozná Vaše zkušenějši oko?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den, pane doktore,

dnes jsem byla na těhotenské kontrole (16+5) a kontrolu prováděla asistentka, která zatím není tolik zkušená a netroufla si určit pohlaví dle utz.

Chtěla bych se zeptat, zda Vaše zkušenější oko ze snímku náhodou pohlaví nepozná?

Moc děkuji za případnou odpověď a přeji pěkný den. 🙂

Dobrý den,

z tohoto snímku si hádat netroufnu. Ono, málokdy je snímek z tak přesné roviny a dostatečné kvality, aby se k tomu šlo vyjádřit. Snímek nedokáže nikdy nahradit vyšetření v reálném čase. Takže vyčkejte do 20. týdne na další ultrazvukové vyšetření. 🙂

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz