Stáří těhotenství dle oplodnění neodpovídá ultrazvuku

pm_novak
5. únor 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost. Doktorka mi tvrdí, že dle ultrazvuku jsem 3-4 týdny těhotná, takže tak v 5.-6.tt maximálně. Já jsem si jistá, že jsem v 7.tt. Menstruací se neřídím, protože jsem ji měla po vysazení antikoncepce hodně nepravidelnou a dlouho chyběla ovulace. Po nějaké době jsem na sobě ovulaci konečně poznala, koupila si ovulační testy (ty mi to potvrdily), takže vím kdy jsem ji měla a hlavně vím, kdy jsem měla nechráněný sex 🙂 Odpovídá tomu i první pozitivní těhotenský test a koupila jsem si i Clearblue test, který se mnou počtem týdnů taky souhlasí. Byla jsem již na dvou kontrolách a doktorka je o stáří přesvědčená, nic nepočítá dle poslední menstruace, ani dle data oplodnění, jen sleduje ultrazvuk. Na první kontrole byl jen gestační váček, tento týden i žloutkový váček a vše je podle ní ok. Beru utrogestan na udržení. Ve středu mám další kontrolu a mám obavy, aby vše bylo ok a špatně se to nevyvíjelo, když mi doktorka pořád týden ubírá. Má někdo podobnou zkušenost? Díky.

pratensis
5. únor 2016

Nejsem lékař, ale až tak mě to nepřekvapuje. Když jsem byla těhotná se synem, měla jsem těhotenství mladší než odpovídalo poslední menstruaci a také asi tak o ty 2 týdny. V mém případě to tak, na rozdíl od tebe, pravděpodobně i bylo, protože mívám ovulace až ke konci cyklu. Co chci ale říct: během několika týdnů zárodek ten rozdíl dohnal a pak už jeho velikost i vývoj odpovídaly stáří, jaké by měl dle posl. menstruace. Tak si říkám, proč by to nemohlo být i naopak, že třeba ze začátku je ten vývoj trochu pomalejší, takže se těhotenství zdá mladší. Pak to třeba dožene. Z hlediska doktorky je asi pochopitelné, že se řídí tím, co vidí. Z toho pak odvozuje další sledování a vyšetření, takže ji až tak moc zajímat nemusí, kdy fakticky byla ovulace.

dzogobela
5. únor 2016

Ja mela na prvni kontrole mladsi o tyden,to jsem byla v 7 tt. Na dalsi kontrole v 10. uz se to srovnalo a +- den odpovidame ovulaci 🙂

brouzdalka
5. únor 2016

Někteří doktoři jsou bez ultrazvuku úplně ztracení a jsou ti schopní tvrdit, že když podle utz jsi v 6. týdnu, tak jsi v 6. týdnu, i kdybys třeba neměla styk. Já jsem si s tím taky užila svoje, ale hlavně ke konci, kdy jsem podle doktorů byla po termínu, ale ve skutečnosti ne. Ale já jsem jim řekla, co si o tom jejich měření myslím, a řídila jsem se sama sebou.

magdasan
5. únor 2016

I mně doktor ze začátku tvrdil, že jsem otěhotněla dýl než jak jsem si myslela já. Zatím bych se tím rozhodně netrápila. v průběhu těhu, už přesně nevím kdy, najednou začal povídat o termínu porodu kdy jsem si to myslela já 🙂 A klaplo to, žádné září, ale už srpen🙂

pm_novak
autor
5. únor 2016

@dzogobela a na te kontrole kdy si podle tebe byla v 7.tt a podle dok o tyden min, tak uz si mela videt srdicko? Diky 🙂

dzogobela
5. únor 2016

@pm_novak jo mela 🙂

juliemichal
5. únor 2016

já nechci strašit,ale takto jsem to měla já přesně jak píšeš,ale měla jsem být něco kolem 8-9tt a odpovídalo to ne 5-6tt pak za týden jsem měla i žloutkový váček a potom za další týden všechno zmizelo,protože mi rapidně kleslo HCG,ale tobě přeji aby to bylo všechno v pořádku ♥

pm_novak
autor
5. únor 2016

@juliemichal no z toho mam prave strach, aby se to neprestalo vyvijet, kdyz je to podle ni tyden mladsi a melo by to byt teda vyvojove jinde :/ zas ale mam rozdil jen jednoho tydne a vic na zacatku jak si mela ty a ne rozdil 3 tydnu...diky za reakci...uvidime ve stredu jestli tam bude nejaky posun 🙂

pm_novak
autor
5. únor 2016

@dzogobela aha...ja zatim nee :/ diky! Uvidime ve stredu 🙂

juliemichal
5. únor 2016

@pm_novak moc moc držím palečky aby bylo všechno v pořádku,hlavně napiš jak jsi dopadla ju? 🙂

pm_novak
autor
5. únor 2016

@juliemichal dekuju! Dam vedet! Treba to pak nekomu jednou pomuze...

juliemichal
5. únor 2016

@pm_novak není vůbec za co 🙂 a ano určitě to potom někomu pomůže,toho bych jsem se nebála 🙂

smuffynka
5. únor 2016

Mám něco podobného,mé těhotenství je oproti utz o dva týdny mladší. V době,kdy jsem šla na první ko jsme dle ms měla být 6+1tt,na utz však byl jen váček..testy mi těhu potvrdily dva dny po vynechání ms a clearblue taky na týdny seděl dle mého.....Dr řeší pouze utz s tím,že je vše v pořádku,plůdě se vyvíjí....zatím problém není aktuálně jsem 10+3tt a zatím vše ok...drž se,bude to dobrý 🙂

serenna30
5. únor 2016

@pm_novak ono opravdu zaleži kdy byla ovulace a jak dlouho putovalo vajíčko vejcovodem. Ja nemam ovulaci 14 DC jako vetšina žen, ale az kolem 18-20 DC (pri cca 32 dnovem cyklu +-). Kdyz jsem otehotnela a byla u Dr, tak jsem byla podle MS 6+1, ale podle ovulace to bylo o tyden miň. Srdičko samozrejme nebylo! Ničim me nestrašil a řekl, at prijdu za 14 dni. Na dalsi kontrole uz srdičko tlouklo, mimi bylo porad o tyden mladši. Srovnalo se to až ve 13 tt na screeningu, kdy jsem mela byt dle MS 13+3 a dle UTZ jsem byla 13+0 takze bublina "dohnala" cca 4 dny. Takze klid! Věř, ze vsechno bude v pohode, nic vic stejne nezmužeš!! Aspon takhle mi to tenkrat řekl doktor, a mel pravdu! Držim ti palce!

alpinka1
8. únor 2016

Ahoj holky. Prosím stalo se vám to někomu a pak to dopadlo dobře? Měla jsem nechráněný styk jen 25. a 26. 12. (mám problémy s imunologií, takže se smíme snažit jen při ovulaci a jinak kondom styk), na UTZ před 2 týdny miminko odpovídalo 6+1, tedy na den přesně podle pohlavního styku. Teď jsem byla po 14 dnech na UTZ znovu a miminko odpovídalo jen 7+0 a správně by mělo být 8+1. Srdíčko bije, dr. tvrdí, že to není možné, že jsem musela otěhotnět později, ale já jindy prostě nechráněný styk neměla. Navíc jsem začala krvácet, k čemuž prý není příčina, že se placenta neodlučuje, hematom ani polyp žádný. Mám strašný strach, už jsem po dvou ZT!

pm_novak
autor
8. únor 2016

@alpinka1 jej, doufam, ze to budes mit dobre! Ja nekrvacim ani nespinim, ale doktorka me taky presvedcuje, ze sem otehotnela o tyden az dva pozdeji nez bylo ve skutecnosti (coz neni mozne)...ja jdu na kontrolu ve stredu a doufam, ze uvidim srdicko a budu klidnejsi...nejaky vacek, ktery zatim videla me neuklidnil, i kdyz je podle ni vse v poradku (na ten tyden ktery rikala, ale ja vim, ze je to starsi a tak by asi mela videt vic uz na minule kontrole)...snad to bude v poradku, drzim palce!

alpinka1
8. únor 2016

@pm_novak tak já byla na utz hned někdy ze začátku 5. tt a to byl váček, pak 6+1 bylo i embryjko 3 mm, ale bez srdíčko, teď 8+1 10 mm a srdíčko, takže roste, jen míň než by mělo ☹ taky držím palce! Bude to dobré, prostě musí!!!

lucykal
8. únor 2016

@alpinka1 myslím, že nejde jen o styk, ale taky o to kdy je vajíčko oplodněno. Ono je to tak malinké že když to dr změří o malinko jinak bude to hned menší týden. Pokud srdíčko bije embryo prosperuje asi bych se velikosti nebála. Krvácení může být např hormonální výkyv. Prohlízela tě i vaginálně? A na krvácení ti dala a řekla co? Samozdřejmě ZT může být kdykoliv v tomto stádiu to člověk nijak neovlivní.

lucykal
8. únor 2016

@alpinka1 opravdu na 10mm se to může hůř změřit. Věřím tomu, že když půjdeš ke třem jíným dr s jiným utz každý změří trochu jinak.

alpinka1
8. únor 2016

@lucykal vaginálně mě vyšetřovala, viděla jen krvavý hlen na čípku, ale neotvírám se. To mi dr. taky říkala, že pokud bije srdíčko, tak miminko prosperuje, že kdyby neprosperovalo, tak odumře. a taky mi říkala, že mohly spermie čekat třeba 4 dny a pak se teprve oplodnilo vajíčko, ale pak mi nejde do hlavy, proč minule to odpovídalo přesně. Tak snad je to tím měřením.

alpinka1
8. únor 2016

@lucykal a dala mi Ascorutin 3x2 a zvýšila Utrogestan na 2 ráno, dvě večer (doteď jsem brala 1 ráno, 1 večer)

lucykal
8. únor 2016

@alpinka1 nic víc bohužel udělat nemůže ono svým způsobem co jsem slyšela od několika lékařů z nemocnice je to spíše takové placebo samozdřejmě to nějaký účiněk má, ale potratu nezabrání. Držím palce. Já sama krvácela šíleně a malé je skoro 11m

lucykal
8. únor 2016

@alpinka1 pokaždé mohou být spermie jinak rychlé, jiný hlen jinak může být ovulace. Mylsím si, že přesně to co říká dr je správně. Nenervovala bych se zbytečně důležité je srdíčko a to že roste. Držm palce. Chápu strach také jsem si tím prošla

binki
11. únor 2016

Minuly tyden to bylo 5tt a 6 dnu, dnes je to 6tt a 2 dny. Minule byl videt jen gestacni vacek, ted i "zloutek". Chytam nerva. Mam prijit zase v utery. Urcite jsem mela posunutou ovulaci, ale nejsem zdrava, tak mam strach.

sunnies
11. únor 2016

Holky, tak já dnes na potvrzení těhotenství. Miminko bylo tam, kde má být, dokonce i se srdíčkem. Ale doktorovi se přesto nelíbilo, že je menší. Bohužel mám delší cykly cca 36 dní a on mě vyděsil, že to není dobré otěhotnět s takovými cykly. Nevím proč... Vím, kdy byla ovulace a podle té to přibližně sedí, ale stejně nasadil Duphaston. Uff, to bude dlouhých 18 dní do další kontroly ☹

mika251
11. únor 2016

@sunnies jo aha takže ženy s cyklom dlhším ako ideálnych 28 dní nemajú nárok na materstvo? To je zase názor 🙂
Nenechaj si skaziť radosť a teš sa z bábätka. Všetko bude v poriadku.

alpinka1
11. únor 2016

@lucykal tak to nedopadlo,zt ☹ jsem po revizi.

dzogobela
11. únor 2016

@alpinka1 to me mrzi ☹ tak at jsi brzo fit a muzete zacit znovu.

alpinka1
11. únor 2016

@dzogobela ja nevim,jestli to jeste ma cenu,je to treti zt a detatko nemam zadne☹

lucykal
11. únor 2016

@alpinka1 To mě moc mrzí. Měla jsem sice jen jeden ZT ale cháu jak se cítíš. Jen jsem se chtěla zeptat zda jsi byla na nějakém vyšetření kvůli ZT? Klidně napiš soukromou zprávu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru