Šišatá hlavička. Může to mít nějakou souvislost s malou cisternou magnou?

Zodpovězené
26. črc 2022

Dobrý den,

zdá se, že na UTZ je hlavička ve tvaru citronu.

Může to mít nějakou souvislost s malou cisternou magnou? 3, 2? Je to chyba?

Testy (neinvazivní) na VV mi vyšly dobře, chybí nám jen jedna umbilikální arterie, ale dítko přibírá.

Hodnoty naměřené z 3 screeingu jsou: BPD: 83, HC: 293, AC: 274, FL:57. Měřeno v 30+3.

Děkuji za posouzení.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Hlavička tvaru citronu a menší cisterna magna souvislosti mít mohou, ale jen na základě toho, co píšete, k tomu bohužel jednoduše více říci nelze. Bylo by nutno Vás vidět na ultrazvuku. Jestliže máte po ultrazvuku pochybnosti, zda je vše v pořádku, doporučuji Vám nechat si udělat ještě další nezávislou kontrolu pro uklidnění.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz